Zástupkyně ČR uspěla na klavírní soutěži v Miláně

Soutěž Piano Talents v Miláně udělila Vivi Nguyen absolutní vítězství ex aequo společně s Ruskou Annou Martirosian v kategorii do 8 let. Od sezony 2023/2024 se Vivi Nguyen také stane účastnicí projektu MenArt ve skupině českého klavíristy Iva Kahánka.
Jarmila Holcová, Vivi Nguyen (zdroj Jarmila Holcová)
Jarmila Holcová, Vivi Nguyen (zdroj Jarmila Holcová)

Vivi Nguyen pochází z vietnamské rodiny usazené v České republice, hodiny klavíru u mě navštěvuje od března 2021 a okamžitě se začala díky svému talentu a píli zlepšovat mílovými kroky, přestože prakticky půl roku jsem ji mohla kvůli covidu vyučovat pouze online,“ říká Jarmila Holcová, která nadanou klavíristku pedagogicky vede. „Nyní je mou žačkou na ZUŠ Jižní Město a souběžně ji ještě připravuji v rámci mé vlastní soukromé školy Kouzelné klávesy.“ Jarmila Holcová se s Vivi do Milána vypravila osobně. „Do soutěže jsme nejprve poslaly několik skladeb nahraných na video online, poté následovala další dvě kola. Na porotu zapůsobila její vyspělá a velmi muzikální interpretace skladeb Antonína Dvořáka či Jana Křtitele Vaňhala a Viktora Kosenka.“

Soutěž je pořádána pod patronací města Milána, odborná porota se skládá z mnoha mezinárodně uznávaných klavíristů a odborníků z několika zemí. Coby absolutní vítězka ve své kategorii vystoupila Vivi Ngyuen v neděli 11. června v Casa Verdi, dále ji čeká několik dalších vystoupení ve spolupráci se spolupořádajícími institucemi. 

Úspěch v mezinárodní soutěži není prvním, kterého Vivi Nguyen dosáhla, už v roce 2021 získala 1. místo a mimořádnou cenu za interpretaci díla Antonína Dvořáka na klavírní soutěži Dvořák mladým, 3. cenu a Cenu pro nejmladšího účastníka na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem a také 1. cenu na mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě. Od sezony 2023/2024 se Vivi Nguyen stane také účastnicí projektu MenArt ve skupině českého klavíristy Iva Kahánka.

 „Na základě videa ze soutěže Pro Bohemia, dostala Vivi pozvánky na soutěže do Paříže a Porta. Využijeme je však asi až některou z dalších sezon. Klavír není jen soutěžní disciplína, je to především radost a životní styl. Vždy před hraním říkám Vivi kouzelnou větu, která z ní sejme tlak soutěže: Nezapomeň zpívat ze srdíčka a zvukem rozsvítit celý sál. A pokud si to hraní užiješ, uděláš mi tím největší radost na světě, ” prozrazuje svůj přístup a společný rituál před vstupem na pódium Jarmila Holcová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments