Závěr festivalu EuroArt Praha bude patřit autorům 19. století

Tři různé tváře hudby 19. století představí na závěrečném koncertě festivalu EuroArt Stamicovo kvarteto, houslista Bohuslav Matoušek a klavírista Igor Ardašev. V úterý 14. června rozezní Sál Martinů Crisantemi italského skladatele Giacoma Pucciniho, Smyčcový kvartet D dur č. 2 ruského skladatele Alexandra Borodina a Koncert pro klavír, housle a smyčcové kvarteto op. 21 francouzského autora Ernesta Chaussona.

Nejvýznamnější představitel operního verismu, italský skladatel Giacomo Puccini, vytvořil Crisantemi – jednověté dílo pro smyčcové kvarteto, během jediné noci a věnoval ho památce zesnulého prince Amadea di Savoia, vévody d’Aosta. Ozvěny tohoto kusu jsou zároveň slyšet v opeře Manon Lescaut. Dílo zazní v podání rezidenčního souboru festivalu, Stamicova kvarteta. Soubor zařadil do první poloviny koncertu též dílo jednoho z hlavních představitelů ruské národní školy 19. století Alexandra Borodina, Smyčcový kvartet D dur, věnovaný autorově manželce Kateřině Protopové se vzpomínkou na jejich seznámení.

Slavnostní závěr festivalu bude patřit rozsáhlému Koncertu pro klavír, housle a smyčcové kvarteto op. 21 francouzského autora Ernesta Chaussona. Jako své hosty představí Stamicovci svého bývalého primária Bohuslava Matouška a klavíristu Igora Ardaševa.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments