Žďár nad Sázavou žil baletem, tancem divadlem i hudbou

Poetická projížďka městem s názvem Tančící kola pod vedením francouzských choreografů Pierra Nadauda a Dominiqua Boivina dnes zahájila druhý ročník festivalu pohybového divadla, tance a hudby KoresponDance 2014 ve Žďáru nad Sázavou. Potom baletem, divadlem a hudbou ožil areál zámku Kinských. V noci festival zakončí koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Neobvyklá cyklojízda začala ráno na Farských humnech, pokračovala pěti zastaveními s ojedinělými performancemi aktérů festivalu a skončila u Pilské nádrže, kde se dnes otevíral veřejnosti rekreační areál.

Odpoledne festival pokračoval na zámku představením Artuš, na němž se podíleli italský tanečník a choreograf Paco Decina s francouzským kontratenoristou Sébastienem Fournierem. Diváky rozesmály Anna Polívková s Halkou Třešňákovou v premiéře představení příchod PŘECHOD odchod, stejně jako Bára Látalová v představení Margaretha vypravuje.Další premiéru měla na festivalu inscenace Nebe, která vznikala ve Žďáru v červnu pod vedením choreografa Deciny s místními žďárskými hudebníky, zpěváky a tanečníky. V programu nechyběla ani představení s prvky akrobacie Tešlon a Frkl v podání Lukáše Karáska a Francouze Florenta Golfiera.

„Loňský první ročník navštívilo kolem tisícovky lidí, letos tisíc lidí vidělo jenom cyklojízdu, odhadem dalších šest set lidí sleduje festivalový program v areálu zámku. Návštěvnost určitě překročí tu loňskou,“ řekla umělecká ředitelka festivalu Marie Kinská.

Součástí festivalu, který pořádalo Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA Marie Kinské, byly pohybové dílny pro děti, komentované prohlídky baziliky, zámku a kostela sv. Jana Nepomuckého nebo třeba volný vstup do Muzea knihy. Festival uzavře noční koncert barokní hudby v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky