Zdravotní stav Daniela Barenboima se zhoršuje, zrušil i narozeninový koncert

Pianista Daniel Barenboim ruší ze zdravotních důvodů narozeninový koncert v Berlínské státní opeře. Měl vystoupit s dirigentem Zubinem Mehtou a Staatskapelle Berlin.

Daniel Barenboim (zdroj Decca Classics)
Daniel Barenboim (zdroj Decca Classics)

Berlínská státní opera oznámila, že argentinsko-izraelský pianista a dirigent ruského původu Daniel Barenboim ruší oslavu svých 80. narozenin. Ve svém prohlášení uvedla: „S velkou lítostí oznamujeme, že Daniel Barenboim musí ze zdravotních důvodů zrušit koncert plánovaný na den svých 80. narozenin 15. listopadu společně se Zubinem Mehtou a Staatskapelle Berlin. Doufáme, že se nám podaří tento koncert nahradit v pozdějším termínu.“

Dirigent Matthias Schulz, výkonný ředitel Ronny Unganz a všichni zaměstnanci přejí Danielu Barenboimovi brzké uzdravení. „Pošlete Danielu Barenboimovi blahopřání k narozeninám: Protože bohužel nemůžeme oslavit narozeniny Daniela Barenboima naživo koncertem, jak bylo plánováno, rádi bychom vás vyzvali, abyste Danielu Barenboimovi poslali blahopřání k narozeninám. Pošlete nám prosím svůj vzkaz na adresu [email protected] do 10. listopadu; předáme ho Danielu Barenboimovi v den jeho narozenin. Vyhrazujeme si právo zveřejnit některé pozdravy anonymně na našich sociálních sítích,“ uvedla Berlínská státní opera na Facebooku.

Barenboim 4. října 2022 oznámil na svém Facebooku, že v nadcházejících měsících omezí své umělecké a především dirigentské aktivity. Bylo mu diagnostikováno vážné neurologické onemocnění a jeho zdravotní stav se neustále zhoršuje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments