Zemřel hudebník a dramaturg Jiří Beneš

Zemřel dlouholetý hudebník a dramaturg Filharmonie Brno Jiří Beneš, bylo mu 91 let. V orchestru působil od jeho založení, jako violista odehrál i první koncert filharmonie v roce 1956. Až do pozdního věku se aktivně podílel na dramaturgii orchestru.
Jiří Beneš (zdroj mestohudby.cz)

“Byl naší živoucí pamětí, chodící encyklopedií, naším kamarádem,” stojí na webu orchestru. Podle dramaturga Vítězslava Mikeše zemřel Jiří Beneš v noci na pondělí. “Neuvěřitelně vzdělaný a chytrý člověk, zároveň skromný a laskavý gentleman,” uvedl Mikeš na Facebooku.

Beneš se narodil 24. září 1928 v Komárně, patřil k nepřehlédnutelným postavám brněnské hudební scény. Kromě hudební a dramaturgické práce byl činný také jako publicista, má za sebou i pedagogické působení na konzervatoři, JAMU i Masarykově univerzitě.

Vedle toho také připravoval rozhlasové pořady, vystupoval v televizi, psal kritiky i odborné články. Podílel se na organizaci hudebních festivalů, například Moravského podzimu. Byl držitelem ocenění České hudební rady, převzal také Cenu města Brna.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments