Zemřel průkopník spojování různých hudebních žánrů, houslista Didier Lockwood

Ve věku dvaašedesáti let zemřel dnes francouzský jazzový houslista Didier Lockwood, který byl znám jako jeden z průkopníků spojování různých hudebních žánrů. Podle agentury AFP o tom informoval jeho agent. Hudebník, který se podílel na více než dvou desítkách alb a několikrát zavítal i do Česka, zemřel na infarkt den po svém posledním koncertu.

Didier Lockwood (zdroj flickr.com / foto Dean Zobec)

Didier Lockwood začal fúzovat hudební žánry již na počátku své kariéry, když se v sedmnácti letech stal členem kapely Magma, hrající progresivní rock, kde experimentoval se zvukovými možnostmi elektrických houslí. Poté se věnoval rovněž spojování jazzu s etnickou či klasickou hudbou, když nahrál například album Jazz a diva se sopranistkou Caroline Casadesus, svou někdejší manželkou.

Kromě nahrávání alb a koncertování se věnoval rovněž hudební pedagogice, když vytvořil vlastní metodu výuky hry na housle a založil školu hudební improvizace. Několikrát koncertoval i na českých pódiích, navštívil mimo jiné festivaly v Českém Krumlově či v Bechyni. Svůj vůbec poslední koncert odehrál v sobotu v pařížském jazzovém klubu Blomet. Lockwood byl ženatý s operní zpěvačkou Patricií Petibon a měl tři dcery.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky