Zemřela brněnská kostýmní výtvarnice Inez Tuschnerová
Významná brněnská výtvarnice Inez Tuschnerová o víkendu zemřela, bylo jí 83 let. Věnovala se například tapisériím a dalším textilním formám, často spolupracovala s architekty. Je autorkou mnoha divadelních i televizních kostýmů. Všechny roviny její tvorby spojuje podle odborníků hluboký cit pro materiál a expresivní výtvarné gesto. O úmrtí Tuschnerové informovalo Muzeum města Brna.
Inez Tuschnerová byla brněnská rodačka. Absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, prošla také ateliérem Oskara Kokoschky na akademii v Salcburku. Později sama pedagogicky působila na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Vyučovala tam budoucí scénografy.
Inez Tuschnerová bez ohledu na zdravotní komplikace do poslední chvíle soustředěně pracovala, uvedlo v nekrologu Muzeum města Brna, které její práce vystavilo v loňském roce. Velkou expozici kostýmních návrhů měla Inez Tuschnerová před třemi lety v Paláci šlechtičen. „Kostým žije a existuje, když ho má na sobě herec, teprve herec ho umocní,“ řekla tehdy novinářům.
V roce 2013 vstoupila Inez Tuschnerová do Síně slávy Národního divadla Brno. Už dříve obdržela také Cenu města Brna.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]