Životy dětí je možné měnit hudbou. Ivo Kahánek si pozval hosty do Betlémské kaple

V pražské Betlémské kapli dnes na charitativním koncertu vystoupí klavírista Ivo Kahánek. Prostřednictvím adventního benefičního vystoupení I. Kahánek s Nadačním fondem Harmonie podpoří vzdělávací projekt El Sistema. Na koncertě zazní skladby Fryderyka Chopina, Clauda Debussyho, Franze Schuberta a Antonína Dvořáka.

Betlémská kaple (foto archiv)
Betlémská kaple (foto archiv)

Jako host na klavír zahraje také generální ředitel České filharmonie David Mareček, dále vystoupí Dvořákovo trio, klarinetista Irvin Venyš a další. Koncert moderuje Martina Kociánová, která také nahradí nemocnou sopranistku Kateřinu Kněžíkovou.

Ivo Kahánek je dalším z řady umělců, mezi které patří například Plácido Domingo, Simon Rattle, Gustavo Dudamel, Yo-Yo Ma nebo Jullian Lloyd Webber, kteří podporují sociálně hudební projekt El Sistema.

Ivo Kahánek (foto Emil Bratršovský)
Ivo Kahánek (foto Emil Bratršovský)

V rámci projektu fungující ve světě již čtyřicet let se děti učí hru na hudební nástroje společně v orchestru a výuka na vysoké profesní úrovni je přístupná zdarma všem. Díky přístupu, metodice a filozofii projektu je prokazatelné pozitivní působení na děti ze sociálně vyloučených lokalit.

Projekt hudebního vzdělávání El Sistema podporuje Nadační fond Harmonie. Myšlenka sociálně preventivního hudebního vzdělávání se do České republiky dostala díky zakladatelce fondu Miladě Cholujové v roce 2009. Patronem projektu je vedle Ivo Kahánka i herečka Simona Stašová.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář