Zlínská Filharmonie se chystá na týden do Indie

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů se chystá na turné do Indie. Vystoupí tam jako první český orchestr po sedmapadesáti letech. Orchestr odehraje dva koncerty, v Bombaji a Kalkatě.mapa IndieFilharmonii bude řídit indický dirigent Debašiš Čaudhrí, který od roku 2001 žije v České republice, se zlínskou filharmonií spolupracuje od roku 2013. “Sólistkou Čajkovského Klavírního koncertu bude Jana Čaudhrí,” uvedl manažer zlínské Filharmonie Tomáš Gregůrek. Do Indie orchestr odlétá na týden, 22. února.

Hudebníci museli být kvůli cestě do Indie očkováni. Turné se zúčastní většina orchestru, který má 85 členů. “Počítáme i s nějakými fakultativními výlety,” uvedl Gregůrek. Přestože jsou členové orchestru zvyklí cestovat do různých zemí, i pro ně jde o netradiční destinaci, podotkl manažer. “Pan dirigent bude ještě mluvit o tom, jak to tam chodí, co můžeme čekat,” řekl Gregůrek.

Bombaj (foto archiv)
Bombaj (foto archiv)

Indie je podle něj jednou z mála asijských zemí, která nemá stálý profesionální symfonický orchestr. Zájem o klasickou hudbu tam ale narůstá. Orchestr proto také umožní dvanácti mladým indickým hráčům s ním zkoušet. Peníze získané koncerty poputují na podporu indických vesnických škol. “Dirigent Debašiš Čaudhrí ve spolupráci s Calcutta School of Music oznámí založení soukromého stipendijního programu pro talentované mladé indické hudebníky, kteří budou každý rok moci absolvovat kurzy v České republice,” uvedl manažer.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat