Změny v programu České filharmonie

V návaznosti na vyhlášená vládní nařízení, která od příštího týdne omezují kapacitu Dvořákovy síně Rudolfina na 500 posluchačů, se Česká filharmonie rozhodla rozdělit abonentní koncerty.
Česká filharmonie (foto Petra Hajská)

Česká filharmonie rozdělí abonentní koncerty 7., 8. a 9. října na dva stejné programy ve dvou časech během jednoho večera. Filharmonie tedy bude v termínu každého řádného abonentního koncertu hrát v 18.00 a ve 20.30 hodin. Posluchači si přes elektronický odkaz sami vyberou preferovaný čas. Mezi jednotlivými koncerty bude sál důkladně vyvětrán a vydezinfikován.

Koncerty proběhnou bez přestávky a zároveň se změní program, aby trval přibližně jednu hodinu. Místo Prvního houslového koncertu Dmitrije Šostakoviče zazní Mozartův Třetí houslový koncert, Dvořákovu Osmou symfonii nahradí Druhá symfonie Ludwiga van Beethovena. Sólistkou houslového koncertu zůstává Karen Gomyo, Českou filharmonii bude řídit její šéfdirigent Semjon Byčkov. Změny v programu jsou částečně způsobené i tím, že někteří hráči jsou v karanténě a ostatní se dělí na poloviny, aby mohla v případě dalších karantén jedna polovina nahradit druhou a nemusel se kvůli tomu rušit koncert. Z tohoto důvodu musíme volit skladby pro menší obsazení.

Koncerty Českého spolku pro komorní hudbu 5., 10. a 13. října (Pavel Haas Quartet, Dvořákovo klavírní trio a Prague Philharmonia Wind Quintet) proběhnou při dodržení omezené kapacity sálu bez změny programu. Stejně tak se 18. října uskuteční i první letošní pořad z cyklu Kroky do nového světa dirigenta Marka Ivanoviće a Petra Kadlece.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments