Zrušené a přesunuté koncerty Janáčkovy filharmonie

Vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v České republice přistoupilo vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava k následujícím krokům. Pro některé z březnových a dubnových koncertů se podařilo vyjednat náhradní termíny.
Janáčkova filharmonie Ostrava (foto Ivan Korč)

Jediným kritériem je v tuto chvíli datum. Přesunujeme koncerty, definitivně jsme zrušili koncerty např. s větším počtem účinkujících, kteří se prostě už nesejdou. Je možné, že i přesunuté koncerty se budou dle aktuálního stavu rušit, ale to je samozřejmě věc, o které v tuto chvíli nemohu spekulovat. Některé programy se pokusíme pro jejich zajímavost nasadit do sezóny o dva roky později. Mám na mysli např. koncert s violoncellistou Johannesem Moserem, na kterém měl hrát hudbu skladatelky Kaiji Saariaho,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.

Nové termíny koncertů v produkci JFO (vstupenky zůstávají v platnosti):
10. 03. 2020     Gong           Ondřej G. Brzobohatý s JFO se přesouvá na 1. 6. 2020
30. 03. 2020    DKMO         Osudoví skladatelé P. Lewise  se přesouvá na 18. 5. 2020
2. 04. 2020      DKMO         Šostakovičova Leningradská  se přesouvá na 15. 5. 2020
7. 04. 2020      Opava         1. abonentní koncert  se přesouvá na 3. 7. 2020

Další dubnové koncerty jsou zrušeny bez náhrady. O konání dalších z plánovaných koncertů do konce sezóny 2019/2020 bude JFO informovat v souvislosti s vývojem pandemie koronaviru.

Za jednotlivě zakoupené vstupenky na zrušené koncerty bude vstupné vráceno v plné výši. Poměrná část kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena na základě počtu nerealizovaných koncertů v daném koncertním cyklu. Možnost vrácení vstupenek se týká i přesunutých koncertů, pokud majiteli vstupenky nový termín nevyhovuje. Vstupenky bude možné vrátit v místě zakoupení hned, jak budou prodejní místa opět zprovozněna. Peníze za vstupenky zakoupené online budou vráceny na účet do konce května 2020.
Janáčkova filharmonie Ostrava ruší až do odvolání také veškeré své edukační aktivity (workshopy, Filharmonie Plus apod.). Aktuální informace najdete také na webových stránkách JFO a facebooku.

Mohlo by vás zajímat