Zubin Mehta bude měsíc po hospitalizaci dirigovat tradiční velikonoční koncert v Orvietu

Mezinárodně proslulý indický dirigent Zubin Mehta bude pouze měsíc poté, co musel být během zkoušky opery Salome v divadle La Scala převezen do milánské nemocnice, dirigovat tradiční velikonoční koncert z katedrály v italském Orvietu.

Zubin Mehta, Wiener Philharmoniker – BHS Bratislava 29. 9. 2017 (foto Ján F. Lukáš, zdroj Slovenská filharmónia)

Koncertem v unikátní katedrále v Orvietu každoročně začíná cyklus Omaggio all’Umbria (Pocta Umbrii), v jehož rámci od března do prosince vystoupí přední umělci pracující v Itálii v celkem dvaceti městech středo-italského regionu. Tradičně koncert připadá na Velký pátek, kvůli zpřísňujícím se proti-koronavirovým opatřením v Itálie se však letos uskuteční bez publika už 22. března 2021. Koncert bude natáčet veřejnoprávní televize Rai 1, která jej následně odvysílá 2. dubna na Velký pátek.

Velikonoční koncert bude dirigovat Zubin Mehta, který byl před měsícem během zkoušky opery Salome ve divadla La Scala převezen do nemocnice kvůli zdravotním komplikacím, které podle lékařů vyvstaly kvůli přetížení a pracovnímu stresu. Mehta v milánské nemocnici zůstal několik dnů a v La Scale ho musel zaskočit její hudební ředitel Ricardo Chailly, od března však opět zkouší a nahrává.

Katedrála v Orvietu (foto Luca Aless, zdroj commons.wikimedia.org)

Mehta budev Orvietu řídit sbor a orchestr florentského Teatro del Maggio Musicale. Na programu je trojice děl W. A. Mozarta – Symfonie č. 40 g moll KV 550, Korunovační mše C dur KV 317 a moteto Ave verum corpus D dur KV 618. Jako sólisté vystoupí Eva Mei, Francesca Cucuzza, Valentino Buzza a Emiliano Cordaro.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments