ZUŠ Litoměřice a Portedo o.p.s. vydaly almanach vítězných skladeb

V lednu 2022 uzavřela Základní umělecká škola v Litoměřicích ve spolupráci s Portedo o.p.s. hodnocení žákovských skladeb soutěžní přehlídky za rok 2021. Přehlídka byla zaštítěna Uměleckou radou ZUŠ ČR. Výstupem přehlídky je almanach skladeb žáků, kteří získali zlaté pásmo.

Almanach skladatelské soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ČR (zdroj Umělecká rada ZUŠ ČR)
Almanach skladatelské soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ČR (zdroj Umělecká rada ZUŠ ČR)

Přehlídky a soutěže žáků základních uměleckých škol v hudebním, výtvarném, literárně-dramatickém a tanečním oboru mají sloužit k podpoře rozvoje talentu a k nabrání nových zkušeností. Soutěže každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, realizaci soutěží zajišťuje Umělecká rada ZUŠ ČR. Vzhledem k situaci s pandemií Covid-19 se však soutěž žáků ZUŠ ČR v minulém školním roce nekonala. Ve spolupráci ZUŠ Litoměřice a Portedo o.p.s. se podařilo však uspořádat soutěžní přehlídku financovanou těmito organizacemi.

Členové poroty soutěže byli: skladatelka Markéta Dvořáková, muzikolog a skladatel Vít Zouhar a sbormistr a skladatel Roman Pallas. Anonymně bylo posouzeno 176 skladeb od 77 dětských autorů, které připravilo třicet sedm učitelů ze třiceti šesti základních uměleckých škol v České republice. Autorům bylo za nejlépe hodnocené skladby uděleno 15x zlaté pásmo, 48x stříbrné pásmo, 12x bronzové pásmo a dvě čestná uznání.

Dne 27. května 2022 byly provedeny skladby oceněné zlatým pásmem na koncertě v divadle K. H. Máchy v Litoměřicích. Interpretace dětských skladeb se ujali žáci a učitelé ZUŠ Litoměřice, některé kompozice si zahráli sami autoři. V květnu 2022 byl také publikován Almanach skladatelské soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ČR.

Seznam žáků, kteří se umístili ve zlatém pásmu:
Ludvíková Kateřina, ZUŠ Znojmo
Pallasová Alžběta, ZUŠ Litoměřice
Pohořalý Matouš, ZUŠ Olešská, Praha
Sedláčková Kateřina, ZUŠ Trutnov
Benková Matylda, ZUŠ Olešská, Praha
Katschnerová Viktorie, ZUŠ Trutnov
Mach Jan, ZUŠ Hostinné
Růžičková Nela, ZUŠ Trutnov
Schliegsbirová Nikol, ZUŠ K. Halíře, Vrchlabí
Šlais Michal, ZUŠ Orchidea clasic
Neužilová Tereza, ZUŠ Litoměřice
Vala Petr, ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm
Chýlková Karolína, ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm
Vopalecká Michaela Niké, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka
Zecha Antonín, ZUŠ V. Vančury, Háj ve Slezsku

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments