Zvláštní ocenění Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka 2018

  1. 1
  2. 2
Speciální ocenění Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka 2018
Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary (zdroj MPSAD)

Kromě cen v kategoriích Píseň, Operní naděje, Junior a Opera, jejichž výsledky si můžete prohlédnout zde udělila porota zvláštní ceny těmto účastníkům:

Cena Národního divadla v Praze – nastudování operní role nebo hostování v představení Národního divadla v Praze v sezóně 2019 nebo 2020. Cenu udílí ředitelka Opery ND Mgr. Silvia Hroncová
Cenu získává Daria Rositskaia (Ruská federace)

Cena Národního divadla Brno – hostování v operním představení Národního divadla Brno v sezóně 2019 nebo 2020. Cenu udílí šéf uměleckého souboru Janáčkovy opery MgA. Jiří Heřman.
Cenu získává Eva Bodorová (Slovensko)

Cena Slovenského národního divadla v Bratislavě – hostování v operním představení Národného divadla v Bratislavě v sezóně 2019 nebo 2020. Cenu udílí ředitel a šéf Opery SND Rastislav Štúr.
Cenu získáváEva Bodorová (Slovensko)

Cena Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě – nastudování operní role a hostování v operním představení podle stávajícího repertoáru v sezóně 2018 nebo 2019. Cenu udílí ředitel divadla Jiří Nekvasil.
Cenu získává Laura Teivane (Lotyšsko)

Cena Divadla J. K. Tyla v Plzni –nastudování operní role pro představení Divadla J. K. Tyla v Plzni v sezóně 2019 nebo 2020. Cenu udílí generální ředitel divadla MgA. Martin Otava, Ph.D.
Cenu získává Andrii Kharlamov (Ukrajina)

Cena Českého rozhlasuVltava a Symfonického orchestru Českého rozhlasu – zástupce Českého rozhlasu vybere jednoho z laureátů soutěže, aby ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v produkci ČRo Vltava natočil v rámci dvou nahrávacích frekvencí operní árie odsouhlasené dramaturgií této rozhlasové stanice. Náklady na cestu a ubytování spojené s natáčením si bude hradit laureát sám. Nahrávka se uskuteční v průběhu roku 2019 a laureátu bude poskytnuta její kopie. Podmínkou udělení této ceny je souhlas laureáta s vysíláním této nahrávky v programu Českého rozhlasu a v rámci mezinárodní programové výměny v rámci Evropské vysílací unie EBU.
Cenu získává Eva Bodorová (Slovensko)

Cena Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro – nabídka vystoupení v rámci festivalu Pražské jaro v roce 2019 nebo 2020. Cenu udílí Ing. Roman Bělor, ředitel festivalu.
Cenu získává  Petra Vondrová (Česká republika)

Cena Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v kategorii PÍSEŇ v částce 10.000 Kč. Cenu udílí ředitel Nadace Bohuslava Martinů prof. Jiří Hlaváč.
Cenu získává  Eliška Zajícová (Česká republika)

Cena ředitele Českého rozhlasu Plzeň PhDr. Zdeňka Levého pro nejlépe umístěného českého pěvce v kategorii Píseň v podobě nahrávky části soutěžního výkonu v doprovodu klavíru ve studiu Českého rozhlasu Plzeň. Cenu udílí PhDr. Zdeněk Levý, ředitel Českého rozhlasu Plzeň.
Cenu získává  Tadeáš Hoza (Česká republika)

Cena Jarmily Novotné nejlépe umístěné české účastnici III. kola soutěže. Součástí ceny je vystoupení v rámci Festivalu Jarmily Novotné v Litni. Cenu udílí nezisková organizace Zámek Liteň a pan George Daubek, syn Jarmily Novotné.
Cenu získává Kristýna Kůstková (Česká republika)

Cena Viléma Zítkas částkou 5.000 Kč nejmladšímu oceněnému českému účastníkovi III. kola. Součástí ceny je pozvání na recitál v Muzeu Bedřicha Smetany. Cenu udílí Ing. RNDr. Václav Němec, CSc. a doc. Lidmila Němcová.
Cenu získává Robin Červinek (Česká republika)

Cena Společnosti Antonína Dvořáka Praha za nejlepší interpretaci písní Antonína Dvořáka s částkou 5.000 Kč.
Cenu získává  Kristýna Kůstková (Česká republika)

Cena Antonína Dvořáka za interpretaci árie z opery Antonína Dvořáka. Cenu udílí Antonín Dvořák IV. – pravnuk skladatele.
Cenu získává Li Keng (Tchaj-wan)

Cena Gustava Mahlera– účinkování na festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2019 – cenu udílí ředitel Festivalu Gustava Mahlera doc. PhDr. Jiří Štilec, CSc.
Cenu získává Juraj Kuchar (Slovensko)

Cena Karlovarského symfonického orchestru– vystoupení s KSO v rámci koncertní sezóny 2018/2019. Cenu udílí ředitel KSO Mgr. Petr Polívka.
Cenu získává Kristýna Kůstková (Česká republika)

Cena hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové nositeli první ceny kategorie PÍSEŇ, jarní koncert v Galerii umění v Karlových Varech v roce 2019.
Cenu získává Tadeáš Hoza (Česká republika)

Cena Beno Blachuta s částkou 5.000 Kč. Cenu udílí Společnost Beno Blachuta a předává Beno Blachut, vnuk vynikajícího českého tenoristy.
Cenu získává Robin Červinek (Česká republika)

Cena Milana Bürgera za interpretaci některé z Dvořákových Biblických písní nebo Cigánských melodií v částce 5.000 Kč pro mužské kategorie. Cenu udílí PhDr. Jitka Slavíková.
Cenu získává Robin Červinek (Česká republika)

Cena dirigenta Františka Drse za mimořádný hudebně-interpretační výkon a honorované vystoupení na koncertu v Kutné Hoře v rámci festivalu Operní týden v červnu 2019.
Cenu získává Hongyu Chen (Čína)

Cena nakladatelství Bärenreiter pro nositele 1., 2. a 3. ceny v kategorii PÍSEŇ – nakladatelství daruje všem oceněným výtisk nového urtextového vydání Dvořákových Cigánských melodií a dárkové poukazy na nákup notového materiálu z produkce Bärenreiter Praha a Bärenreiter-Verlag Kassel v celkové výši 6.000 Kč pro všechny ceny (hodnota poukazů je odstupňována podle pořadí cen).

Cena Carangelo Belcanto Academy I. za nejlepší výslovnost a interpretaci italského repertoáru, určená českým a slovenským účastníkům soutěže. Cenu udílí Antonio Carangelo, ředitel Carangelo Belcanto Academy.
Cenu získává Kristýna Kůstková (Česká republika)

Cena Carangelo Belcanto Academy II. za nejlepší interpretaci barokní árie.
Cenu získává Li Keng (Jižní Korea)

Cena pěvecké třídy profesorky Sarah MeredithLivinston za nejlepší anglickou výslovnost.
Cenu získává Lucie Kaňková (Česká republika)

Cena Hlasového centra Praha/MH s.r.o. za „Barvu hlasu“ v částce 5.000 Kč. Cenu udílí prim. MUDr. Jitka Vydrová, ředitelka společnosti.
Cenu získává Kristina Kazarian (Arménie)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2