Zvyšuje se kapacita hromadných akcí

V Česku se znovu částečně rozvolňují protiepidemická opatření. Od 1. srpna 2021 smí být na kulturních akcích až 7000 lidí venku a 3000 uvnitř s testem na koronavirus, po prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech nebo s ukončeným očkováním. Kapacita dějiště může být plně využita, nad zmíněné limity ji však smí doplnit pouze lidé po covidu nebo s vakcínou. Do konce července se hromadných událostí mohlo účastnit 5000 lidí venku a 2000 uvnitř.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

U stojících diváků se zmenšují povinné rozestupy. Nově platí nutnost dvou metrů čtverečních na člověka, doposud to byly čtyři metry. Provozovatelé výstavních a další podobných vnitřních prostor si mohou vybrat, zda dodrží limit návštěvníků na metry čtvereční, který platil dosud, nebo využijí nově 75 procent kapacity. Nadále tam ale mají přístup jen lidé, kteří jsou očkovaní, v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19 nebo se nechali otestovat antigenním, případně PCR testem.

Vláda k úpravám opatření podle ministra Adama Vojtěcha přistoupila na základě stagnující epidemické situace, do jisté míry se podle něj možná zlepšuje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments