Vojtěch Spurný převzal patronát nad studentským festivalem ClassFest

ClassFest je studentský hudební festival bez hranic, organizovaný přímo studenty klasické hudby. Jeho druhý ročník se koná od 23. do 28. srpna 2021 a zrealizuje celkem šest kulturních akcí v pěti městech a obcích Středočeského a Jihočeského kraje (Petrovice u Sedlčan, Sedlčany, Drážkov, Písek, Planá nad Lužnicí), na nichž se představí mladí umělci studující v Čechách i zahraničí. Letošní ročník se koná pod záštitou senátora a starosty obce Petrovice Petra Štěpánka, patronát nad festivalem převzal Vojtěch Spurný.
Vojtěch Spurný (zdroj Ilona Sochorová)
Vojtěch Spurný (zdroj Ilona Sochorová)

Pro posluchače je připraveno několik festivalových programů: inscenace komické opery buffa pro čtyři hlasy Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost), kterou na objednávku Josefa I. Adama ze Schwarzenbergu zkomponoval Giuseppe Scarlatti a její premiéra se odehrála roku 1768 v Českém Krumlově, či koncert Barokní mistři v Čechách aneb Bacha na Zacha složený z duchovních děl českých barokních skladatelů a skladatelů působících v Čechách. Operní večer i koncertní program doprovází barokní orchestr.

Pro účinkující a zájemce z řad veřejnosti je připravena také přednáška na téma „Nalezení a nastudování zapomenuté opery G. Scarlattiho.“ Více informací mohou zájemci naleznout na stránkách a facebooku festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments