Académie Versailles v Praze 2019

V březnu roku 2019 se v Praze již po třetí uskuteční mezinárodní interpretační kurzy, specializované na na francouzskou barokní hudbu 18. století, Académie Versailles. Jejich zaměření přesahuje do oblasti jevištního pohybu, barokního tance, gestiky a výslovnosti staré francouzštiny. 
 Akademie Versailles v Praze (foto Petr Dyrc)
Centrum historických umění Collegium Marianum ve spolupráci s Centre de musique baroque de Versailles (CMBV), Akademií múzických umění v Praze (AMU) a Francouzským institutem pořádá akci Académie Versailles 2019.
Kurzy se konají 20.–24. března 2019 na Hudební a taneční fakultě AMU na Malostranské náměstí.
Projekt je také součástí dlouhodobé spolupráce mezi mezinárodním hudebním festivalem Letní slavnosti staré hudby a prestižním  CMBV, jehož úkolem je zachování a šíření dědictví zejména francouzské barokní kultury.
Pětidenní workshop nabídne účastníkům individuální výuku sólového zpěvu, gestiky, jevištního pohybu, deklamace, rétoriky a výslovnosti staré francouzštiny, třídy komorní hudby, základy barokního tance, ale i odborné přednášky.
Těšit se můžeme na koncert lektorů a samozřejmě i závěrečné vystoupení účastníků kurzu.
Letos se akademie zaměří na francouzská vokální a instrumentální díla 18. století se zvláštním zřetelem ke skladatelům jako Rameau, Campra, Montéclair, Clérambault či Royer.
Chantal Santon Jeffery: (zdroj chantalsanton.com)

Lektorkou sólového zpěvu, stylové interpretace a pěvecké ornamentiky bude tento rok Chantal Santon-Jeffery, třídu barokních houslí Stéphanie Pfister, Jana Semerádová na barokní příčnou flétnu, Bruno Cocset na violoncello, Béatrice Martin bude učit cembalisty nejen sólové hře, ale i hře bassa continua. Obzvláště přínosné pro zpěváky a herce jakéhokoliv zaměření, budou gestika, jevištní pohyb a tanec, které vyučuje Deda Cristina Colonna a deklamace, rétorika, výslovnost staré francouzštiny, na které se zaměří Benoît Dratwicki.Zájemci se mohou ucházet o místo v kurzech do 9. listopadu 2018.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na