Académie Versailles v Praze 2019

V březnu roku 2019 se v Praze již po třetí uskuteční mezinárodní interpretační kurzy, specializované na na francouzskou barokní hudbu 18. století, Académie Versailles. Jejich zaměření přesahuje do oblasti jevištního pohybu, barokního tance, gestiky a výslovnosti staré francouzštiny. 
 Akademie Versailles v Praze (foto Petr Dyrc)
Centrum historických umění Collegium Marianum ve spolupráci s Centre de musique baroque de Versailles (CMBV), Akademií múzických umění v Praze (AMU) a Francouzským institutem pořádá akci Académie Versailles 2019.
Kurzy se konají 20.–24. března 2019 na Hudební a taneční fakultě AMU na Malostranské náměstí.
Projekt je také součástí dlouhodobé spolupráce mezi mezinárodním hudebním festivalem Letní slavnosti staré hudby a prestižním  CMBV, jehož úkolem je zachování a šíření dědictví zejména francouzské barokní kultury.
Pětidenní workshop nabídne účastníkům individuální výuku sólového zpěvu, gestiky, jevištního pohybu, deklamace, rétoriky a výslovnosti staré francouzštiny, třídy komorní hudby, základy barokního tance, ale i odborné přednášky.
Těšit se můžeme na koncert lektorů a samozřejmě i závěrečné vystoupení účastníků kurzu.
Letos se akademie zaměří na francouzská vokální a instrumentální díla 18. století se zvláštním zřetelem ke skladatelům jako Rameau, Campra, Montéclair, Clérambault či Royer.
Chantal Santon Jeffery: (zdroj chantalsanton.com)

Lektorkou sólového zpěvu, stylové interpretace a pěvecké ornamentiky bude tento rok Chantal Santon-Jeffery, třídu barokních houslí Stéphanie Pfister, Jana Semerádová na barokní příčnou flétnu, Bruno Cocset na violoncello, Béatrice Martin bude učit cembalisty nejen sólové hře, ale i hře bassa continua. Obzvláště přínosné pro zpěváky a herce jakéhokoliv zaměření, budou gestika, jevištní pohyb a tanec, které vyučuje Deda Cristina Colonna a deklamace, rétorika, výslovnost staré francouzštiny, na které se zaměří Benoît Dratwicki.Zájemci se mohou ucházet o místo v kurzech do 9. listopadu 2018.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky