Adventní program NDM završí koncert Maidy Hundeling

Národní divadlo moravskoslezské poslední adventní neděli 20. prosince 2020 oslaví koncertem „Maida Hundeling v ostravské opeře,“ kde zazní výběr árií z oper Guiseppa Verdiho a Richarda Wagnera. Divadlo dále v rámci svého adventního programu nabídne koncerty Ostrava Brass Quintetu a souboru Musica a tre.

Maida Hundeling (foto Catherine Pisaroni)

Dnes, ve středu 9. prosince, v rámci cyklu komorních koncertů Národního divadla moravskoslezského uslyšíte hudbu baroka a klasicismu v podání uskupení Musica a tre ze slavnostního sálu Josefa Kobra v Divadle Jiřího Myrona. Od 18:30 hodin si na Youtube kanálu NDM můžete poslechnout houslistku Halinu Františákovou, klavíristku Elišku Novotnou a hráčku na Panovu flétnu Liselotte Rokyta. Koncert bude na YT NDM k dispozici trvale.

Dalším hudebním předvánočním online počinem bude už v neděli 13. prosince v 18:30 koncert Ostrava Brass Quintet a jeho hostů. Večer s příznačným názvem Vánoční muzika nabídne například skladby české (A. V. Michny z Otradovic) nebo vánoční melodie světové. Jako host vystoupí sopranistka Veronika Rovná, slovem provede Jan Fišar.

Německá sopranistka Maida Hundeling na závěr adventního obdobíza doprovodu orchestru opery NDM zazpívá čtveřici árií z oper Giuseppa Verdiho a Richarda. Online koncert můžete sledovat 20. prosince v 18:30 hodin na Youtube kanálu NDM. Pokud nestihnete premiéru, koncert si budete moci poslechnout až do 2. ledna 2021. Orchestr opery NDM bude řídit Marek Šedivý, slovem doprovodí Jiří Vejvoda.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments