Američtí vyšetřovatelé nalezli ukradené stradivárky

Američtí vyšetřovatelé nalezli třísetleté stradivárky v hodnotě milionů dolarů, které byly před týdnem ukradeny houslistovi po koncertu v Milwaukee ve státě Wisconsin. Oznámil to dnes na tiskové konferenci starosta Milwaukee Tom Barrett. Podle místních médií jsou housle v dobrém stavu. Během vyšetřování loupeže byli zadrženi tři lidé, dva muži a jedna žena.

Housle má zapůjčeny americký houslista Frank Almond ze symfonického orchestru v Milwaukee. Když šel minulý týden v úterý po koncertu s houslemi ke svému autu u vysoké školy Wisconsin Lutheran College, z blízké dodávky vyběhl pachatel, zneškodnil ho elektrickým paralyzérem a s houslemi odjel.

Cenu nástroje z roku 1715 odborníci odhadují na pět milionů dolarů (asi sto milionů korun). Je jedním z asi šesti set dochovaných houslí, viol a violoncell z dílny věhlasného italského houslaře Antonia Stradivariho. Před americkým virtuózem patřil italskému houslistovi Giuseppe Tartinimu, v devatenáctém století na něm hrál slavný Polák Karol Lipiński.

Ilustrační foto archiv

1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondřej

Ty housle na fotce jsou URCITE Stradivarky :-) jenze made in Czechoslovakia .