Amsterodamský orchestr se rozhodl zpříjemnit Nizozemcům noční zákaz vycházení

Poprvé od konce druhé světové války dnes kvůli šíření koronaviru začne v Nizozemsku platit noční zákaz vycházení. Ze svých domovů nebudou smět Nizozemci kromě výjimečných případů vyjít od 21:00 do 04:30. Hudebníci z amsterodamského orchestru se proto rozhodli lidem opatření zpříjemnit. Každý den úderem deváté večer budou na Instagramu vysílat koncert.

Koninklijk Concertgebouworkest (foto archiv OP)

Koninklijk Concertgebouworkest bude hudební představení na sociální síti vysílat pod heslem Stay in, stay tuned (Zůstaňte doma, zůstaňte naladěni). Posluchačům, kteří budou muset být od 21:00 doma, dnes nabídne první část Septetů Es dur op. 20 německého skladatele Ludwiga van Beethovena.

„Těmito každodenními hudebními okamžiky na Instagramu chce orchestr nabídnout útěchu všem Nizozemcům, dokud bude platit zákaz vycházení,“ uvedl Koninklijk Concertgebouworkest v prohlášení. Zároveň zdůraznil, že i hudebníci samozřejmě zákaz dodržují. Koncerty totiž budou nahrávat přes den.

Zákaz vycházení schválil nizozemský parlament ve čtvrtek. Platit by měl přinejmenším do 9. února. Za jeho porušení bude hrozit pokuta až 95 eur (téměř 2500 Kč). Výjimku mají jen lidé, kteří budou muset k lékaři či pracovníci v klíčových profesích na cestě do práce a z práce. Lidé budou moci po deváté hodině dál venčit i psy. Už od 15. prosince v Nizozemsku platí kvůli šíření koronaviru plošná uzávěra.

5 1 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments