Španělská divadla a koncertní sály jsou otevřené pro diváky

Španělská kina, divadla a koncertní sály jsou otevřené pro diváky. Diváci musí respektovat nošení roušek a dodržovat rozestupy. Kulturní zařízení se ve Španělsku otevřela v létě a fungují i nadále, navzdory horšící se epidemické situaci.

Javier Camarena (zdroj FB)

„Stát tady před vámi je požehnáním, z celé duše tleskám snaze této země bránit kulturu,“ řekl s rukou na srdci mexický tenorista Javier Camarena, který stanul na jevišti poprvé po několika měsících. V sále královského divadla v Madridu v tu chvíli sedělo 1200 diváků v rouškách, ještě častěji v respirátorech FFP2. Všichni prošli měřením teploty u vstupu do divadla.

Diváků smí být jen omezené množství, musí dodržovat rozestupy, šatny a občerstvení jsou uzavřené, v sálech se větrá a pořadatelé mají kontakty na všechny hosty pro případné trasování. Madridské divadlo vyšla všechna opatření, včetně dezinfekce kostýmů a interiérů ultrafialovým zářením, na milion euro (přibližně 26 milionů korun).

Za divadla s nasazením bojuje španělský ministr kultury José Manuel Rodríguez Uribes, který chce „dokázat, že kultura je bezpečným místem.“

Ne všechna divadla ve Španělska možnosti otevřít využila. Diváci zvažují zbytné výdaje, nepomáhají ani obavy z nákazy a noční zákaz vycházení od 22 hodin. Do budoucna by mohly být řešením rychlotesty na místě.

Ve Španělsku, které má asi 47 miliony obyvatel, se v posledních týdnech epidemická situace citelně zhoršila. V pátek ministerstvo zdravotnictví oznámilo 42.885 nových případů nákazy, což je jen mírně nižší číslo než ve čtvrtek, kdy 44.357 nově nakažených představovalo vůbec nejvyšší denní bilanci od začátku pandemie. Madridský region, Baskicko a Valencie v pátek ohlásily zpřísnění restrikcí, napsal list El País. Celkem se ve Španělsku od počátku pandemie virem SARS-CoV-2 nakazilo bezmála 2,5 milionu lidí, 55.441 z nich zemřelo.

5 1 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments