Anna Netrebko a Yusif Eyvazov – hvězdný pár v září vystoupí na pražském operním gala

Světově proslulá sopranistka Anna Netrebko po řadě rolí na předních evropských operních festivalech zamíří i do Prahy. V pátek 10. září 2021 spolu se svým manželem, tenoristou Yusifem Eyvazovem, za doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia vystoupí na slavnostním operním gala.
Yusif Eyvazov a Anna Netrebko (zdroj Nachtigall Artists)
Yusif Eyvazov a Anna Netrebko (zdroj Nachtigall Artists)

Hvězdný manželský pár Anna Netrebko a Yusif Eyvazov vystoupí ve Smetanově síni pražského Obecního domu 10. září v 19:30. V programu složeném z písní z oper Verdiho, Bizeta, Gounoda, Halévyho a Čajkovského je doplní ázerbájdžánský barytonista Elchin Azizov. Pěvce doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia v čele se svým šéfdirigentem Emmanuelem Villaume.

Jeden z nejslavnějších operních párů současnosti spolu v Praze nevystupuje poprvé. Anna Netrebko svého manžela přijela podpořit při jeho osobním debutu v titulní roli Giordanovy opery Andrea Chénier v pražském Národním divadle 30. ledna 2017 a naopak Yusif doprovodil Annu do Prahy v létě 2015.

Pod záštitou agentury Nachtigall Artists Netrebko vystoupila v Praze již třikrát. Poprvé 23. listopadu 2012 v rámci jejího evropského turné s operou Jolanta P. I. Čajkovského. Podruhé, ve spolupráci s Prague Proms 10. července 2015 s kvartetem slavných operních kolegů, Ekaterinou Gubanovou, Aleksandrsem Antonenkem, Ildarem Abdrazakovem a Marcem Armiliatem. Třetí setkání, krásný recitál s klavíristou Malcolmem Martineau 15. listopadu 2018, mají jistě mnozí v paměti.

Yusif Eyvazov a Anna Netrebko - foto ze svatby (zdroj Nachtigall Artists)
Yusif Eyvazov a Anna Netrebko – foto ze svatby (zdroj Nachtigall Artists)

S Yusifem se Netrebko seznámila v únoru 2014 v Římě při zkouškách před uvedením Pucciniho opery Manon Lescaut, v nichž oba ztvárnili hlavní role. Pět měsíců poté již oba na Facebooku oznámili své zasnoubení. Yusif je o 6 let mladší než Anna, která během současného turné, při kterém zavítá (opět se svým manželem) do Smetanovy síně v Praze, oslaví již padesáté narozeniny.

Vstupenky na gala jsou k zakoupení na stránkách agentury Nachtigal Artists.

Anna Netrebko a Yusif Eyvazov – Opera Gala
Pátek 19. září 2021, 19:30, Obecní dům Praha – Smetanova síň

Anna Netrebko – soprán
Yusif Eyvazov – tenor
Elchin Azizov – baryton
PKF – Prague Philharmonia
Emmanuel Villlaume – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments