Bavorská divadla a koncerty obnoví provoz od 22. března

Bavorský ministr kultury plánuje obnovit kulturní provoz 22. března 2021 s omezením kapacity hlediště závisejícím na velikosti sálu, nikoli jednotném maximálním počtu diváků, jak tomu bylo doposud.
Bernd Sibler (foto Facebook Bernda Siblera)

Ministr kultury Bavorska Bernd Sibler oznámil, že hodlá povolit konání kulturních akcí, pokud se následujících 14 dní budou týdenní počty nakažených držet pod stovkou s klesajícím vývojem. Koncertní a divadelní provoz bude samozřejmě nadále povinen dodržovat hygienická opatření a zachovávat rozestupy. Kulturní akce by však tentokrát neměly být omezeny jednotným maximálním počtem diváků, jak tomu bylo na podzim nejen v Německu, ale také v České republice. Sibler dle svých slov naopak usiluje o to, aby se po „době kulturní žízně“ využily kapacity daných sálů „jak jen to je možné“.

Bavorské Ministerstvo kultury očekává odborný dialog s Ministerstvem zdravotnictví ohledně nových opatření. Ministr se opírá také o odborné výzkumy z minulého měsíce, jejichž výsledky jsme vám přinesli zde, v nichž se bezpečnost odvíjí především od kvalitní klimatizace a velikosti místnosti. V případě, že pořadatel provádí okamžité rychlotesty, není vyloučeno ani úplné využití všech míst v sále.

Problémem zůstává očekávaný malý zájem a nedůvěra publika.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments