Bayreuth 2009 pohledem zvenčí


Na bayreutském festivalu je toho docela dost k vidění i bez lístku, tedy bez mnohaletého čekání, než na vás přijde řada.


Pojďme se tedy i bez toho, abychom vešli dovnitř, podívat na něco z těch letošních Bayreuther Festspiele.

První žena festivalu, Katharina Wagner, se přehlédnout rozhodně nedala, narozdíl od své “půlsestry” a spoludržitelky pomyslného bayreutského žezla, Evy Wagner-Pasquier.

Mezi hosty letošního zahájení slavnostních her byla pochopitelně celá řada celebrit. Jednou z nejsledovanějších byla bezesporu operu milující německá kancléřka Angela Merkel.

 


Ale ani ti, kteří ke smetánce nepatří, dokázali na sebe strhnout pozornost. Stačilo k tomu tak málo, mohl by potvrdit třeba tento muž:

 


Na co se dívat bylo i tentokrát v nepostradatelném krámku v těsné blízkosti Festspielhausu. Snad nikde jinde nenajdete pohromadě tolik nahrávek a knih slavného Richarda Wagnera.

 

 

Libo bayreutský pohled s Richardem nebo jeho horší či lepší podobiznu? Máte ji mít!

 

A co takhle docela malá bystička velkého Mistra?


To, že se bayreutský festival konečně začal otevírat i těm, kteří se dovnitř nedostanou, potvrzovala i letošní live-projekce Tristana a Isoldy pod širým nebem.


Ani Bayreuth neminulo kalendářové šílenství. S kým jiným vkročit do roku 2010, než s Richardem Wagnerem!

Mistr a alkohol? Proč ne?!

 


Vstupenky na příští ročník Bayreuther Festpiele si můžete začít objednávat právě v těchto dnech. Udělat to ovšem musíte zhruba deset let po sobě, aby jste vůbec měli šanci, že lístky dostanete…
Taky se vám zdá, že se na to všechno i letos díval sám velký Richard Wagner tak trochu zachmuřeně?

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na