Bayreuth 2009 pohledem zvenčí


Na bayreutském festivalu je toho docela dost k vidění i bez lístku, tedy bez mnohaletého čekání, než na vás přijde řada.


Pojďme se tedy i bez toho, abychom vešli dovnitř, podívat na něco z těch letošních Bayreuther Festspiele.

První žena festivalu, Katharina Wagner, se přehlédnout rozhodně nedala, narozdíl od své „půlsestry“ a spoludržitelky pomyslného bayreutského žezla, Evy Wagner-Pasquier.

Mezi hosty letošního zahájení slavnostních her byla pochopitelně celá řada celebrit. Jednou z nejsledovanějších byla bezesporu operu milující německá kancléřka Angela Merkel.

 


Ale ani ti, kteří ke smetánce nepatří, dokázali na sebe strhnout pozornost. Stačilo k tomu tak málo, mohl by potvrdit třeba tento muž:

 


Na co se dívat bylo i tentokrát v nepostradatelném krámku v těsné blízkosti Festspielhausu. Snad nikde jinde nenajdete pohromadě tolik nahrávek a knih slavného Richarda Wagnera.

 

 

Libo bayreutský pohled s Richardem nebo jeho horší či lepší podobiznu? Máte ji mít!

 

A co takhle docela malá bystička velkého Mistra?


To, že se bayreutský festival konečně začal otevírat i těm, kteří se dovnitř nedostanou, potvrzovala i letošní live-projekce Tristana a Isoldy pod širým nebem.


Ani Bayreuth neminulo kalendářové šílenství. S kým jiným vkročit do roku 2010, než s Richardem Wagnerem!


Mistr a alkohol? Proč ne?!

 


Vstupenky na příští ročník Bayreuther Festpiele si můžete začít objednávat právě v těchto dnech. Udělat to ovšem musíte zhruba deset let po sobě, aby jste vůbec měli šanci, že lístky dostanete…
Taky se vám zdá, že se na to všechno i letos díval sám velký Richard Wagner tak trochu zachmuřeně?

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat