Benefiční koncert pro Notre-Dame: Změna místa konání

Pražský benefiční koncert pro obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži zničené požárem se nakonec nebude v úterý 23. dubna konat v chrámu sv. Víta, ale ve Dvořákově síni Rudolfina. Oznámil to dnes mluvčí České filharmonie Luděk Březina. Organizátoři chtěli koncert uspořádat původně ve svatovítské katedrále, ale podle Březiny není z technických důvodů zorganizování takové akce během několika dní možné.
Požár pařížské katedrály Notre-Dame 15.4.2019 (zdroj FB)

Na programu bude Stabat Mater Antonína Dvořáka. „Na koncertu vystoupí orchestr složený z hráčů České filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, PKF – Prague Philharmonia, Národního divadla a Státní opery, Kühnův smíšený sbor a sbor Národního divadla,“ sdělil Březina. Orchestry zahrají pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta České filharmonie Tomáše Netopila. Jako sólisté vystoupí Simona Šaturová, Lucie Hilscherová, Petr Nekoranec a Jan Martiník. Koncert bude živě přenášet ČT Art, Český rozhlas Vltava a francouzská televizní stanice France Culture. Vstup do Rudolfina bude možný od 20.00 hodin, vstup do Dvořákovy síně bude uzavřen ve 21.00 hodin.

Za vstupenky dostupné online na koncert mohou lidé zaplatit 1000 až 3000 korun. Vybrané peníze jsou určeny na opravy Notre-Dame. Lidé mohou také přispět dárcovskou DMS během sledování a poslechu koncertu na televizních stanicích ČT Art a France Culture a rozhlasové stanici Český rozhlas Vltava. Podle Březiny bude rovněž bude ke dni konání koncertu zřízen transparentní účet pro příspěvky na obnovu katedrály.

Požár vypukl v pařížské katedrále Notre-Dame v pondělí a oheň se podařilo zcela uhasit až v úterý. Výrazně poškozená je konstrukce chrámu a téměř kompletně je zničeno střešní trámoví. Zřítila se i část klenby v místě chóru a 93 metrů vysoká věž nad křížením lodí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat