Bezruký hornista Felix Klieser vystoupí s Pražskými symfoniky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá hornistu Felixe Kliesera, jehož hra je o to obdivuhodnější, že nástroj ovládá prsty levé nohy. Umělec vystoupí v Hornovém koncertu Richarda Strausse. Pod taktovkou šéfdirigenta FOK Tomáše Braunera dále zazní Symfonické variace a Symfonie č. 7 Antonína Dvořáka. Koncerty se uskuteční 8. a 9. února 2023 v 19:30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu.

Felix Klieser (zdroj Felix Klieser)
Felix Klieser (zdroj Felix Klieser)

Felix Klieser se věnuje hře na lesní roh od svých čtyř let. Má na svém kontě spolupráci s renomovanými světovými orchestry, vystupování ve slavných koncertních síních a několik kritikou velmi dobře hodnocených nahrávek, včetně debutové desky Reveries a v roce 2014 vydal knihu. S Pražskými symfoniky zahraje Koncert pro lesní roh a orchestr Richarda Strausse.

Vedle Richarda Strausse bude večer patřit také Antonínu Dvořákovi. Program zahájí jeho Symfonické variace, které jsou ukázkou skladatelovy invence a orchestračního mistrovství. V druhé polovině večera zazní Dvořákova Symfonie č. 7, která vznikla na objednávku Londýnské filharmonické společnosti. Symfonie bývá často označována jako pro Dvořáka poměrně netypická, abstrahující od folklórních slovanských motivů a jako jedno z jeho nejdramatičtějších děl.

„Německý hornista Felix Klieser je skutečně pozoruhodný. Nejen pro svou mistrovskou hru, ale rovněž pro svůj heroický boj s osudem. Je věru nač se těšit, zvláště když Strauss zazní ve společnosti českého mistra mistrů Antonína Dvořáka. Jsme moc rádi, že se k nám připojí také na dva koncerty v Německu,“ říká ke koncertům dramaturg FOK Martin Rudovský (26. února vystoupí Prinzregententheater v Mnichově a 27. dubna v Graf-Zeppelin Haus ve Friedrichshafen).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments