Podkarpatská filharmonie Řešov pořádá valentýnský konzert v Plzni

Hostem Divadla J. K. Tyla bude 17. února 2023 Podkarpatská filharmonie Řešov. Během koncertu s názvem Valentýnské Steinway gala zazní pod vedením šéfa souboru opery DJKT a dirigenta Jiřího Petrdlíka polské hudební klenoty v čele s Chopinovým Klavírním koncertem č. 2 f moll.
Aleksandra Świgut (zdroj Aleksandra Świgut)
Aleksandra Świgut (zdroj Aleksandra Świgut)

Skladbu zahraje Aleksandra Świgut, laureátka Mezinárodní Chopinovy soutěže pro dobové nástroje. Dále se mohou diváci těšit na hudbu Karola Kurpińského přezdívaného „polský Beethoven“, Stanisława Moniuszka či populárního tvůrce filmové hudby Wojciecha Kilara, jenž zkomponoval melodie pro více než sto padesát filmových snímků. Z jeho rozsáhlého a pestrého skladatelského odkazu prosluly zejména soundtracky k oscarovým filmům Pianista nebo Drákula.

Milí příznivci svatého Valentýna, láska má mnoho podob a dá se vyjádřit na tisíc způsobů. Často slova nestačí a v tu chvíli pro vyjádření citů k milované osobě může pomoci krásná hudba. Jeden z nejromantičtějších skladatelů, Fryderyk Chopin, všechny své city vyjadřoval skrze svůj zamilovaný nástroj – klavír. Přijďte i vy svým milovaným říci, jak moc pro vás znamenají skrze společně strávený čas na exkluzívním valentýnském koncertě,“ láká Jiří Petrdlík.

Podkarpatská filharmonie Řešov pravidelně vystupuje už od roku 1955. Je dynamickým a moderním hudebním tělesem, které se angažuje v popularizaci žánru a pravidelně připomíná výrazné polské skladatele. Uznání si vysloužily například projekty BOOM (BALET, OPERA, OPERETKA, MUSICAL) at the Philharmonic! nebo Open space for music. Mimo to dokáže ansámbl oslovovat i mladou generaci a pravidelně pořádá koncerty pro děti.

Vstupenky jsou k dostání na pokladně předprodeje DJKT Plzeň, on-line na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments