Byl úžasně laskavý, měl smysl pro humor, prostě dobrý člověk. Zemřel Antonín Dvořák III.

Ve věku osmaosmdesáti let včera zemřel Antonín Dvořák III., vnuk slavného skladatele. Jako první o tom informoval Český rozhlas. Antonín Dvořák III. se mimo jiné podílel na propagaci festivalu Dvořákova Praha. Hudbě se věnoval jen jako fanoušek, přestože jeho rodiče se o hudební vzdělání svého syna snažili. Po maturitě v roce 1948 nastoupil Antonín Dvořák III. jako dělník do uranových dolů, kde zůstal následujících dvacet let. Později tam pracoval jako technik, důlní dozorce a také geolog.

Dvořákova Praha 2016 – Antonín Dvořák III (foto Petra Hajská)

„Všichni jsme mu říkali Toníček, byť mu bylo osmaosmdesát let. Byl úžasně laskavý, měl smysl pro humor, prostě dobrý člověk,“ zavzpomínal pro Český rozhlas na vnuka známého skladatele houslový virtuóz Václav Hudeček. „Má syna Antonína Dvořáka a vnuka Antonína Dvořáka, takže toto slavné jméno tady zůstane,“ dodal.

Antonín Dvořák III. svého dědečka nezažil. Narodil se až čtvrt století po jeho smrti, přesto ale pečoval o jeho odkaz. V posledních letech se objevoval jako host festivalu Dvořákova Praha. „Bude nám moc chybět. Útěchou v našem společném žalu budiž nám silný pocit, že byl Toníček na všech festivalových akcích, které jsme měli tu čest společně v posledních letech prožívat, od Vysoké, přes Nelahozeves, Rudolfinum, až po newyorskou Carnegie Hall, šťastný,“ napsal na facebookové stránky festivalu Marek Vrabec, umělecký ředitel Dvořákovy Prahy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat