Caballé doplatila údajný dluh na daních

Operní pěvkyně Montserrat Caballé včera státu doplatila údajný dluh na daních ve výši půl milionu eur (asi čtrnáct milionů korun). S odvoláním na španělskou justici to uvedla agentura Deutsche Presse-Agentur. Jednaosmdesátiletá umělkyně tím prý chtěla zabránit zahájení případného procesu.Již na začátku května sopranista zaplatila tři sta tisíc eur, zbylých dvě stě tisíc doplatila nyní. Před vyšetřovacím soudem 9. května však nařčení z daňových úniků odmítla. Vysvětlila, že v roce 2010 neměla trvalé bydliště v Barceloně, ale v Andoře, a proto prý španělským berním úřadům nic nedluží. Do Španělska prý jezdila pouze k lékaři.

Berní úřady ve Španělsku nyní proti daňovým hříšníkům zasahují velmi nekompromisně. Lepší výběr daní má totiž zajistit dodatečné příjmy státní kase, která bojuje s hospodářskou krizí. Soudy se tak zabývají například případem zpronevěry, kde je obviněným manžel princezny Cristiny. Z daňových úniků se zpovídá i argentinský fotbalista Lionel Messi.

Španělská sopranistka Caballé je jednou z nejznámějších operních hvězd dvacátého století, která během své kariéry vystupovala na stovkách jevišť po celém světě, včetně newyorské Metropolitní opery či milánské La Scaly. Mimo svět opery se proslavila zahajovací písní pro letní olympiádu v Barceloně v roce 1992, kterou nazpívala spolu s frontmanem skupiny Queen Freddiem Mercurym.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky