Caruso bude mít nové muzeum v Neapoli

V Neapoli se otevře muzeum věnované legendárnímu opernímu pěvci Enriku Carusovi, který se v tomto jihoitalském městě narodil a také tu v roce 1921 ve 48 letech zemřel. Dle oznámení italského Ministerstva kultury bude muzeum umístěno v neapolském královském paláci.
Enrico Caruso (zdroj Metropolitní opera New York)
Enrico Caruso (zdroj Metropolitní opera New York)

Tenor Enrico Caruso byl první italskou hvězdou mezinárodního věhlasu. Museo Caruso se má otevřít 20. července 2023. Umělec, jenž popularizoval lyrickou operu, byl „prvním pěvcem v dějinách světové hudby, který pochopil a využil obrovský potenciál nahrávacího průmyslu“, zdůraznil italský ministr kultury Gennaro Sangiuliano.

Caruso, jenž vystupoval na nejprestižnějších operních scénách světa, včetně milánské La Scaly a Metropolitní opery v New Yorku, po sobě zanechal stovky zvukových záznamů z počátků gramofonového průmyslu.

Podle kurátorky muzea Laury Valenteové byl Caruso prvním umělcem, který prodal milion desek, a jeho hlas se tak stal jedním z nejoblíbenějších v dějinách hudby. Nové muzeum představí kostýmy, plakáty, fotografie, gramofony i zvukové záznamy.

Caruso se narodil do chudé neapolské rodiny. Kritici v jeho rodném městě ho ale nepřijímali vždy s nadšením. Pěvec se proto v roce 1901 rozhodl, že v Neapoli už nikdy nezazpívá.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments