Česká taneční platforma 2021 již zná své oceněné

Česká taneční platforma, přehlídka toho nejzajímavějšího, co vzniklo v Česku na poli současného tance a pohybového divadla, se odehrála tentokrát netradičně v podzimním termínu od 27. do 30. září 2021. Po minulém ročníku, který vzhledem k okolnostem musel proběhnout pouze online, se organizátorům podařilo prezentovat dohromady 14 inscenací ve 3 dnech s doprovodným programem. V rámci České taneční platformy 2021 byla uvedena díla vybraná Dramaturgickou radou v letech 2020 a 2021.
Treatement of Remembering (foto Vojtěch Brtnický)

Na závěr festivalu, ve čtvrtek 30. září, byla udělena ocenění. Cenu České taneční platformy a zároveň Cenu diváka získalo dílo uskupení POCKETART s inscenací Treatment of Remembering, autorek Sabiny BočkovéJohany Pockové a Ingy Zotovy-Mikshiny.

Cenu za výjimečnou interpretaci si odnesla Markéta Vacovská za výkon v představeních Odloučení a Constellations III. My Son is Looking to the Sun. Dále mezinárodní porota ocenila několik dalších umělců, a to hudebnici Sáru Vondráškovou (Odloučení), hudebního skladatele Lukáše Palána (Treatment of Remembering, Jáma lvová) a autora hudby a sound designu představení Hic Sunt Dragones Jakuba Šťourače.

Závěrem byla udělena ocenění manažer/ka roku, a to za dva uplynulé roky. Za rok 2020 si trofej odnesla manažerka Zuzana Bednarčiková za svoji produkční práci pro Švestkový Dvůr a Divadlo CONTINUO a za rok 2021 byla oceněna Markéta Málková za svou práci pro Rezi.Dance Komařice.

Jáma lvová (foto Vojtěch Brtnický)

U diváků pak získala vysoké uznání i tři další díla naprosto odlišného charakteru: And Who is Useless Now? Ondřeje Holby, Duety v podání Temporary Collective, a Jáma lvová opět od POCKETART autorské dvojice Sabiny Bočkové a Johany Pockové.

Diváci 27. ročníku ČTP zhlédli za 3 dny 14 představení v podání 12 souborů či tvůrců na osmi pražských scénách, kumulovala se tak vybraná díla za rok 2020 i 2021. Skvělou atmosféru dotvářely diskuse, setkání s umělci, mezinárodní workshop psaní recenzí o tanci vedený redaktorem The Guardian a Sprigback Magazine, Sanjoy Royem, ve spolupráci s dalšími mentory: Oonagh Duckworth a Ninou Vangeli.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments