Český spolek pro komorní hudbu zveřejnil plány na 128. sezonu

Český spolek pro komorní hudbu připravil pro svou 128. sezonu dvacet osm koncertů. První se uskuteční 6. října 2022 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Jeho hostem bude tenorista Pavel Černoch s opěrně laděným programem.
Jiří Vodička (zdroj Jiří Vodička)
Jiří Vodička (zdroj Jiří Vodička)

“Pilíři programu jsou vystoupení smyčcových kvartet. Mezi ně patří Emerson Quartet, Wihanovo kvarteto, Calidore Quartet, Pavel Haas Quartet, Škampovo kvarteto a Graffovo kvarteto. Prostor dostanou i tria – klavírní Trio Martinů, dechové Trio Českého rozhlasu či smíšené Brahms trio Praha. Pestrý program s rozšířeným obsazením o klavír a basklarinet představí vynikající Afflatus Quintet,” uvedl generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Dlouho očekávaným koncertem je recitál Ivana Klánského. Na posluchače čeká také Harmonie českých filharmoniků pod vedením Ondřeje Vrabce, provedení Bachových Goldbergovských variací Jaroslavem Tůmou nebo koncert věnovaný tvorbě Niccoly Paganiniho v podání houslisty Jiřího Vodičky a kytaristy Pavla Steidla. Milovníky bicích nástrojů potěší vystoupení HAMU Percussion Ensemble a chybět nebude ani vokální tvorba. Kromě souboru Martinů Voices vystoupí mezzosopranistka Jana Hrochová a sopranistka Barbora Řeřichová.

Kurátorem II. cyklu se stal zakladatel a člen Pavel Haas Quartet, violoncellista Peter Jarůšek, který si kromě členů svého souboru přizval violistu Pavla Nikla, violoncellistku Michaelu Fukačovou, houslistu Dalibora Karvaye či izraelského klavíristu Borise Giltburga. V rámci recitálové řady provede Zimní cestu Franze Schuberta tenorista Ian Bostridge. Instrumentální recitály připraví klavírista Lukáš Vondráček a houslista Leonidas Kavakos.

Abonentní cykly a vstupenky na mimořádné, edukační a adventní koncerty budou v prodeji od 19. dubna 2022. Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty začíná 6. června.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments