Chcete mít kostým oblíbeného operního hrdiny? Můžete!

Velšská národní opera dnes otevřela dveře svého fundusu veřejnosti. Každých pět let nabízí tenhle operní dům tisíce kostýmů k prodeji. Kostýmy z minulých inscenací Rigoletta, Cosi fan tutte a Madama Butterfly, ale i šperky a některé rekvizity si můžete koupit za částku, kterou sami určíte.

Judita Russell, vedoucí kostymérka Velšské národní opery k dnešnímu otevření fundusu řekla: „Nabízíme kostýmy z inscenací ve stylu 19. století , kimona, šaty, kabáty a dokonce i celý soubor brnění. Také jsme dali k prodeji šaty, které měla v inscenaci Figarovy svatby na sobě Rebecca Evans. Je to krásná róba v královské modré, kterou zdobí nádherná krinolína. Máme tu nějaká kimona z Madame Butterfly a večerní šaty z Veselé vdovy, které jsou velmi hezké. K dispozici je také řada klobouků, přilby, pernaté a kožešinové čepice.“

 
Zájemci bude nabídnuto, aby si z kolekce vybrali podle svého vkusu. Za úplný kostým je stanovena minimální částka 500 liber (v přepočtu asi 20 000 českých korun). Kdo dá víc, má větší šanci oděv získat. Velšská opera doufá, že amatérské divadelní soubory, vysoké školy a další společnosti budou nakupovat některé kostýmy pro svou potřebu. Ale prodej je především otevřen operním fanouškům, kteří jen chtějí vlastnit kus divadelní historie. Peněžní prostředky získané z prodeje budou použity při udržování divadelního fundusu a také k výrobě kostýmů nových. Velšská národní opera si tak vylepší svůj rozpočet velmi zajímavou aktivitou. K prodeji je nabídnuto přes 1.500 kostýmů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments