Concertino Praga posunuje termín přihlášek do komorní kategorie

O dva měsíce déle, tedy do 31. března 2021, mohou soutěžící přihlašovat své nahrávky v kategorii komorní hudba do 55. ročníku Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga. Termín odevzdání nahrávek pro sólové hráče zůstává 31. leden 2021. Do kategorie komorní hry, kterou pořadatelé vypisují vždy jednou za dva roky, se mohou přihlásit uskupení od dua po sexteta v libovolném nástrojovém složení. Podmínkou je pouze zastoupení maximálně jednoho klávesového nástroje.

Laureáti soutěže Concertino Praga 2020 v Českém Krumlově (foto: Peter Ganzglück)

„Jako spolupořadatelé jsme se s Českým rozhlasem dohodli na posunu termínu na 31. března. Vzhledem k tomu, že momentálně nemohou soubory zkoušet, máme za to, že dvouměsíční odklad jim poskytne dostatečný čas na přípravu soutěžních nahrávek,“ uvedl intendant Akademie klasické hudby Jan Simon.

Hodnocení sólových nahrávek mezinárodní porotou bude dvoukolové, komorní nahrávky budou porotci posuzovat pouze jednokolově. Na konci dubna 2021 tak budou známi čtyři a čtyři finalisté v obou kategoriích, kteří se zúčastní veřejného soutěžního klání buď v Anežském klášteře, nebo ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci festivalu Dvořákova Praha 2021.

„Letošní premiérové koncertní finále v Rudolfinu mělo fantastickou atmosféru a jsme rádi, že na Dvořákově Praze 2021 nás čekají dokonce finále dvě. V pátek 17. září se o vítězství utkají komorní soubory v Anežském klášteře, 18. září se uskuteční finále sólových hráčů v Rudolfinu,“ upřesnila ředitelka Výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková.

Vítězové obou kategorií získají možnost natočit vlastní propagační nahrávku v Českém rozhlase. Dalšími cenami jsou stipendia ve výši 5 000, 2 800 a 1 700 eur. Tato stipendia díky podpoře Karel Komárek Family Foundation a dalších partnerů obdrží nositelé cen od Akademie klasické hudby pro své další vzdělávání na interpretačních kurzech nebo na nákup nového nástroje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments