Adam Plachetka vystoupí na streamovaném koncertu s Czech Ensemble Baroque

V Ostravě koncem listopadu vystoupí operní pěvec a sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka. Koncert, který byl připraven jako součást náhradního podzimního programu zrušeného Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka, bude s ohledem na současná vládní opatření bez diváků. Lidé, kteří si už zakoupili vstupenky, je mohou vrátit.

Adam Plachetka (foto David Turecký)

„Covid-19 zhatil většinu plánů MHF Leoše Janáčka pro letošní rok. Nicméně podpora posluchačů a všech festivalových partnerů byla v tomto těžkém období pro organizátory velkou vzpruhou, za kterou upřímně děkují. I díky jí jsme již mohli připravit atraktivní program příštího festivalového ročníku, který se uskuteční od 27. května do 1. července 2021 a bude plný velkých, převážně symfonických koncertů. Nyní ale srdečně zvu na živý přenos koncertu Adama Plachetky, který i přes to, že byl zcela vyprodán, nabídneme alespoň online a to 29. 11. od 19 hodin a poté také 26. 12. od 12.00 hodin ve vysílání Českého rozhlasu, který je naším generálním mediálním partnerem. Na sdílení mimořádné atmosféry koncertu se bude podílet Jiří Vejvoda,“ řekl ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

Sólista Metropolitní opery v New Yorku a stálý host Státní opery ve Vídni Adam Plachetka se vrací na Janáčkův festival, aby za doprovodu Czech Ensemble Baroque poodkryl tajemství legendy o vztahu dvou rivalů na vídeňském císařském dvoře Mozarta a Salieriho. Uváděné Salieriho árie zaznějí v Ostravě vůbec poprvé. „Velmi mě těší, že se festivalu Leoše Janáčka povedlo, navzdory všemu, domluvit alespoň přenos a záznam našeho koncertu. Pochopitelně bychom raději hráli pro živé publikum, ale v současné době bude malým zázrakem i odehrání programu pro kamery a rozhlasový záznam. Věřím, že všechno vyjde a těším se na viděnou a slyšenou z Ostravy,“ dodává Adam Plachetka.

Festival na podzim připravil sérii několika koncertů. V září se uskutečnily dva. Listopadová část zahrnovala sedm vystoupení. Konat se měla na různých místech Moravskoslezského kraje od 17. do 29. listopadu. On-line přenos pořadatelé chystají jen v případě Plachetkova vystoupení, ostatní podzimní koncerty ruší.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments