Čtyři dny plnili ulice Brna hudebníci při Maratonu hudby

Po čtyři dny plnili ulice historického centra Brna i některá další místa hudebníci a posluchači při festivalu Maraton hudby. Podle manažera akce Jana Macha byli lidé nadšení a město žilo především v pátek a v sobotu a dnešek je příjemným dojezdem, při němž desítky lidí přihlížejí v Alfa pasáží na pianoštafetu.
Maraton hudby Brno 2019 (zdroj MHB)

Účelem festivalu je dostat hudbu různých žánrů z koncertních síní a sálů přímo do ulic, aby se k ní dostali nejen zájemci, ale zastavili se i kolemjdoucí a mohli si vychutnat nevšední atmosféru pouličních koncertů. „Placené koncerty byly vyprodané, v ulicích byla spousta lidí, povídali si o tom v hospodách,“ řekl Mach.

Velkou novinkou letošního roku byly koncerty v pokojíčcích, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá. „Byly skvěle a precizně udělané a všichni si v nich chtěli zahrát,“ řekl Mach. Návštěvníci festivalu našli na Jakubském náměstí koupelnu, u obchodního domu Letmo kuchyni, v České ulici ložnici a v podchodu pod nádražím obývací pokoj.

Maraton hudby nabídl celkem 22 hudebních stanovišť. A přestože na těch venkovních v sobotu večer pršelo, návštěvníci zůstali. „Lidi neskutečně drželi i v tomto počasí, i když nám to trochu zkomplikovalo,“ poznamenal Mach.

Festival je klíčovou hudební událostí ve městě pro jeho členství v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Jedním z důvodů k zapsání města do této prestižní sítě byla mimořádně pestrá hudební nabídka v Brně a tuto skutečnost festival důsledně rozvíjí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky