Čtyři dny plnili ulice Brna hudebníci při Maratonu hudby

Po čtyři dny plnili ulice historického centra Brna i některá další místa hudebníci a posluchači při festivalu Maraton hudby. Podle manažera akce Jana Macha byli lidé nadšení a město žilo především v pátek a v sobotu a dnešek je příjemným dojezdem, při němž desítky lidí přihlížejí v Alfa pasáží na pianoštafetu.
Maraton hudby Brno 2019 (zdroj MHB)

Účelem festivalu je dostat hudbu různých žánrů z koncertních síní a sálů přímo do ulic, aby se k ní dostali nejen zájemci, ale zastavili se i kolemjdoucí a mohli si vychutnat nevšední atmosféru pouličních koncertů. “Placené koncerty byly vyprodané, v ulicích byla spousta lidí, povídali si o tom v hospodách,” řekl Mach.

Velkou novinkou letošního roku byly koncerty v pokojíčcích, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá. “Byly skvěle a precizně udělané a všichni si v nich chtěli zahrát,” řekl Mach. Návštěvníci festivalu našli na Jakubském náměstí koupelnu, u obchodního domu Letmo kuchyni, v České ulici ložnici a v podchodu pod nádražím obývací pokoj.

Maraton hudby nabídl celkem 22 hudebních stanovišť. A přestože na těch venkovních v sobotu večer pršelo, návštěvníci zůstali. “Lidi neskutečně drželi i v tomto počasí, i když nám to trochu zkomplikovalo,” poznamenal Mach.

Festival je klíčovou hudební událostí ve městě pro jeho členství v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Jedním z důvodů k zapsání města do této prestižní sítě byla mimořádně pestrá hudební nabídka v Brně a tuto skutečnost festival důsledně rozvíjí.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na