Orchestr Berg v industriální Pragovce

Zůstáváte v Praze a hledáte netradiční kulturní akci na letní večer? V úterý 13. srpna 2019 se můžete vydat do kulturního areálu bývalé továrny Praga, kde se uskuteční hned dvě vernisáže v Pragovka Gallery a ojedinělá prostorová hudební performance Orchestru BERG. Program doplní akce Industriální Vysočany, která představí ty nejzajímavější industriální objekty v okolí.
Pragovka Art District (zdroj Berg)

Něco pro oči, pro uši i pro duši. Tak by se dal popsat bohatý program, který společně připravili Pragovka Gallery a Orchestr BERG v rozlehlém areálu Pragovky. Ten se již před několika lety proměnil v zázemí desítek umělců, kteří zde mají ateliéry i galerie. Budově ve tvaru písmene E se přezdívá jednoduše „Éčko“ – v jejím areálu najdete také příjemnou kavárnu a dva zpola uzavřené dvory, nad kterými večer tlumeně září žárovkové nebe.

Vernisáž výstavy Performance Déjà vu Tomáše Rullera ve White Room Gallery navazuje na předchozí výstavu Whitewashing. Unikátní výstava k deseti letům ateliéru Digitální média FUD UJEP je připravena pro největší prostor – Pragovka Gallery Rear.

Orchestr BERG s řadou hostů představí ve světové premiéře celovečerní prostorovou kompozici skladatele Matouše Hejla, který má přes své mládí již na svém kontě řadu úspěchů. Jeho novinka vás doslova pohltí a obejme zvukem, jde totiž o prostorovou kompozici o rozloze 5 000 metrů čtverečních. Ti hravější dostanou příležitost se do procesu vytváření zvuků zapojit osobně.

Zajímavým bonusem je komentovaná projekce Industriální Vysočany a návštěva industriálních objektů v areálu. Jejím autorem je přední český odborník na industriální dědictví Lukáš Beran. To vše máte překvapivě na dosah, areál Pragovky totiž najdete nedaleko stanice metra Kolbenova.

Mohlo by vás zajímat