Orchestr Berg v industriální Pragovce

Zůstáváte v Praze a hledáte netradiční kulturní akci na letní večer? V úterý 13. srpna 2019 se můžete vydat do kulturního areálu bývalé továrny Praga, kde se uskuteční hned dvě vernisáže v Pragovka Gallery a ojedinělá prostorová hudební performance Orchestru BERG. Program doplní akce Industriální Vysočany, která představí ty nejzajímavější industriální objekty v okolí.
Pragovka Art District (zdroj Berg)

Něco pro oči, pro uši i pro duši. Tak by se dal popsat bohatý program, který společně připravili Pragovka Gallery a Orchestr BERG v rozlehlém areálu Pragovky. Ten se již před několika lety proměnil v zázemí desítek umělců, kteří zde mají ateliéry i galerie. Budově ve tvaru písmene E se přezdívá jednoduše „Éčko“ – v jejím areálu najdete také příjemnou kavárnu a dva zpola uzavřené dvory, nad kterými večer tlumeně září žárovkové nebe.

Vernisáž výstavy Performance Déjà vu Tomáše Rullera ve White Room Gallery navazuje na předchozí výstavu Whitewashing. Unikátní výstava k deseti letům ateliéru Digitální média FUD UJEP je připravena pro největší prostor – Pragovka Gallery Rear.

Orchestr BERG s řadou hostů představí ve světové premiéře celovečerní prostorovou kompozici skladatele Matouše Hejla, který má přes své mládí již na svém kontě řadu úspěchů. Jeho novinka vás doslova pohltí a obejme zvukem, jde totiž o prostorovou kompozici o rozloze 5 000 metrů čtverečních. Ti hravější dostanou příležitost se do procesu vytváření zvuků zapojit osobně.

Zajímavým bonusem je komentovaná projekce Industriální Vysočany a návštěva industriálních objektů v areálu. Jejím autorem je přední český odborník na industriální dědictví Lukáš Beran. To vše máte překvapivě na dosah, areál Pragovky totiž najdete nedaleko stanice metra Kolbenova.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat