Cyklus koncertů FOK Stará hudba namísto Le Poème Harmonique zahájí Collegium 1704

V kostele sv. Šimona a Judy začne v úterý 6. října 2020 cyklus koncertů Stará hudba FOK. Zahájí ho věhlasný soubor Collegium 1704 pod vedením koncertní mistryně Heleny Zemanové, který pohotově zastoupí původně avizovaný soubor Le Poème Harmonique. Změny souvisejí s novými epidemiologickými opatřeními.

Kostel sv. Šimona a Judy (zdroj TZ)

Collegium 1704 připravilo čistě instrumentální program, publikum se může těšit například na koncerty pro dvoje housle a violoncello A. Vivaldiho se sólisty Helenou Zemanovou, Simonou Tydlitátovou, Dagmar Valentovou a Liborem Maškem, dále na skladby G. F. Händela, B. Galuppiho a F. Geminianiho.

Slovo dramaturga Martina Rudovského
„Všechno zlé je pro něco dobré! Omezení vokálních projektů od 5. října 2020 sice neumožňuje vystoupení francouzského souboru Le Poème Harmonique, avšak otevřelo zase možnost domluvit hostování souboru více než exkluzivního, totiž Collegia 1704, které vystoupilo v rámci cyklu Stará hudba naposled v roce 2008. Collegium, tentokrát v čele se svou koncertní mistrovou Helenou Zemanovou, pro nás připravilo samé italské lahůdky – koncerty a sinfonie od Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela, Baldassara Galuppiho a Francesca Geminianiho.“

Vstup na koncert je povolen pouze v rouškách. Organizátor prosí o dodržování platných hygienických opatření. Desinfekce na ruce bude k dispozici u vstupů. Veškeré informace o opatřeních včetně těch, která pro naše koncerty platí při nouzovém stavu, jsou zveřejněny a v případě změn aktualizovány na webových stránkách FOK.

Collegium 1704
6. října 2020 od 19:30, kostel sv. Šimona a Judy

Antonio Vivaldi
Concerto con due violini e violoncello obligato g moll
Concerto g moll
Arsilda regina di Ponto (předehra)
Concerto con due violini e violoncello obligato d moll
Sinfonia G dur

Georg Friedrich Händel
Concerto grosso op. 6 č. 4 a moll

Baldassare Galuppi
Concerto a quattro no. 3 D dur

Francesco Geminiani
Concerto grosso La follia č. 12

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments