Daniel Dvořák se žení

V brněnském Národním divadle se v posledních hodinách prakticky o ničem jiném snad ani nemluví:

Čas a místo děje: Druhý červen, augustiniánské opatství na Starém Brně.
Obsah děje: Ředitel Národního divadla Brno Daniel Dvořák se ožení a zároveň pokřtí svého dosud nemanželského syna
Protagonisté: ženich Daniel Dvořák, nevěsta Monika Troníčková, celebrující opat Martinec, na varhany hrající Caspar Richter, o proslov se starající brněnský primátor Roman Onderka

Tady jsou podrobnosti, které už několik hodin kolují na internetu: 


Mohlo by vás zajímat


Reakcí (28) “Daniel Dvořák se žení

 1. Hospodaření ND Brno vyšetřuje kriminální policie, řediteli na svatbě za odměnu promluví primátor města.

  Kontaktní osoba s emailem @ndbrno.cz svou práci pro svatbu jistě nevykonává v pracovní době ani za veřejné peníze.

  Redakce nechává vše zcela bezpohlavně bez reakce – tomu říkám tnout do živého. Vedle společenské rubriky navrhuji zavést ještě černou kroniku, soudničky a dívčí romány na pokračování.

  1. Pane Klepale, tak nám něco napiště vy, když o tom toho tolik víte:-) Já jsem si to přečetl s nadhledem a humorem a nevím, jestli svatba kohosi je důvodem na sáhodlouhý politický rozbor. Pokud ale máte nějaká zajímavá a OVĚŘENÁ fakta, která se profesního života D. Dvořáka týkají, napište článek.

   Jinak rubrika se jmenuje z kuloárů :-)

   Stále a stále mě fascinují lidé typu pana Klepala :-) Podobného ražení je ještě jeden nejmenovaný občasný pisatel komentářů. Ten má pro změnu blog na iDnes a publikuje své názory tam. Pravda často smyšlenky a polopravdy, ale píše je na své a za své. Vy pane Klepale jste toho mnoho o D. Dvořákovi ani ND Brno podstatného nenapsal, vlastně ani o té svatbě :-) Máte možnost na svém webu. Můžeme tam o tom pak i plamenně a zaujatě diskutovat jestli to je nebo není vhodné a jestli to máte ve správné rubrice :-) Radit v komentářích o tom, co by měli dělat jiní a jinde, na to se vykašlete, anžto z toho čiší jenom jakási ješitná závist, že jiní napsali a vy ne :-)

   Bude se vám lépe žít, když se soustředíte na sebe a svoji odbornost a nezaujatost, než na druhé. Fajn víkend.

  2. Pane Klepale
   tolik zloby, nenávisti, ale i závisti, co i tady už po několikáté předvádíte, se hned tak nevidí. Kolik jste toho Vy sám napsal jako brněnský spolupracovník do Hudebních rozhledů o Danielovi Dvořákovi za tu dobu, co je Brně? Vůbec nic. O ředitelování Dvořáka a problémech v Brně jsem toho přitom na tomhle serveru četla už tolik, že mně to už jednu chvíli začalo lézt krkem. A to zdůrazňuju, že Dvořáka nemusím. Zamyslete se hlavně sám nad sebou, pane Klepale. Už se těším v nejbližším čísle Hudebních rozhledů na Váš článek o ředitelování Daniela Dvořáka:-)

 2. No na FB se například píse, ze si nechává vyrábět Daniel Samsobe Dvorak ty zmiňované ctnosti z divadelních materialu a dělají to v pracovni době zaměstnanci pod pohrůžkou vyhazovu. Tak nevím, Dane, jestli je to zrovna o.k. No a když tak po nasem nesestrelitelnem řediteli touzite, vemte si ho zpět. Vězte, ze se v krnenskem divadle ii celem Krne všem uleví.

  1. A co vy paní Zerhauová, co vy kdybyste přišla o peníze, které vám vesele tečou z ND Brno, o úlevy a pořádání vašich akcí za hubičku v prostorách divadla? Co kdybyste už jenom zpívala a dostávala za to mrzký divadelní plat. Nebo kdyby vás za to, jak špiníte tuhle instituci a vynášíte z nís tejné doměnky a drby a polopravdy, jako jste tady napsala rovnou vyhodili?To by bylo něco!

   Vzpamatujte se vy papírový amatérští bojovníci! Přestaňte bojovat takhle trapně, jak bojujete. Já být ředitelem Dvořákem, tak vás na hodinu vyhodím, za to, co jako zaměstnankyně, která navíc vesele tyje z instituce, ve které je zaměstnaná ve prospěch své agentury, píšete po Faceboocích a takovýhle webech o svém zaměstnanvateli. Když chci proti něčemu bojovat, musím být sám čistý a taky to musí mít úroveň.

   Zklidněte se a buďte ráda, že vás ještě nevyhodili. Minimálně slovu loajalita byste mohla rozumět.

   Co se týče pana Klepala, ten opravdu ať si píše rady, co by kdo měl a neměl na svůj web nebo ať je nabídne do Harmonie či Hudebních rozhledů nebo do denního tisku, chci vidět, jak s tím uspěje….

  1. Ale ale, lžete tady i na Facebooku hlavně vy :-) hvězdo Brněnské opery. Kdybyste měla alespoň tolik mozkových buněk, co máte hlasivek, bojovala byste inteligentně. Inu zlato v hrdle neznamená automaticky i příslušnou dávku propojených synapsí. Opravdu se nebojíte, že vás vyrazí za ty snůšky pomluv, výmyslů a drbů, které dotváříte spolu se svými kolegy a vynášíte ven z divadla a pak ještě pod svým jménem (svatá ty prostoto!) publikujete na Facebooku? Nedivil bych se tomu :-)

   1. to Dan: všeho dočasu, však se nenadarmo říká dočkej času… Paní zpěvačka si toto zřejmě moc neuvědomuje, ale stačí si pořádně přečíst pracovní smlouvu a nový zákoník práce :-) Loajalita k zaměstnavateli asi u divadla neplatí, zato je stejně jako v jiných rzumných institucích zakotvená ve smlouvě. Inu divadelníci jsou tak trochu podivíni.

    1. Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu. Přesně tenhle princip platí i tady. Nenamlouvejte si, že lidé od kumštu nebo ti, co k němu mají blízko, jsou lepší, kultivovanější, než zbytek společnosti. Jací jsme je tu naprosto přesně vidět. Každému měříme jiným metrem, druhé kritizujeme ale sami si nevidíme na špičku vlastního nosu, jsme nepřející, druhé poučujeme co by měli ale sami neuděláme nic, pomlouváme a šíříme blbou náladu, urážíme a neumíme debatovat atd atd. Tohle nikdo nepředělá. Nezbývá, než si nic nenamlouvat a brát realitu u nás takovou jaká je. Tím, že budete zavírat oči, ničemu nepomůžete. Každý by si měl zamést před vlastním prahem. Daniela Dvořáka jako ředitele jsem v Praze rád neměl, ale o tom přece tahle noticka není. Přeju mu vše nejlepší k dnešní svatbě.

  1. P. Dvořák jen reagoval na snížení dotací od magistrátu o 20%.Ale to byla jedna z variant,další byl úvěr. Byl to jen argument na nesmyslné snížení dotací a jak je vidět,že úspěšný i díky petice za záchranu opery,kdy se rozhýbali i příznivci kultury.
   Přestože magistrát svůj záměr přehodnotil,tak stále někteří zaměstnanci vynáší polopravdy a infomace z divadla,které se mají hlavně řešit uvnitř instituce,tak jak to dělá šéfka opery paní Blahová.
   Vesměs všechna divadla hospodaří s menším či větším deficitem.Tak buďte rádi, že vám magistrát peníze na konci roku dorovnal. Někde tak neučinil a divadla bojují o přežití. Nejsem fanynka p. Dvořáka,ale ta štvanice na něj mne už štve. Jeden audit je hotov a další šetří policie,tak vyčkejte. Věřte, že v žádné firmě byste paní Zerhauová nemohla vynášet vnitřní problémy ven bez následku,nato opravdu pamatují smlouvy. To jen pro divadla asi platí jiné zákony.
   Jinak přeji ND Brno hodně spokojených diváků.

 3. Tak nevím, jestli je to zloba nebo nenávist, tak silně to nevnímám. Rozhodně si tenhle brněnský grafik hrající si na kritika v Rozhledech nemůže dopřát nic a nikoho kritizovat protože tam diksuse prostě není možná. Ony vůbec HR a Harmonie i Divadlení noviny pod vlivem přísunu peněz z grantů raději nepíší nic kontroverzního. Co kdyby kohoutky vyschly a Stehlík, Jarolímková i Hermann přišli o rentu na důchod, kterou si tvoří z grantů :-)

  1. Prosím nekomolte jména – jmenuji se Josef Herman. V Divadelních novinách se kontroverzím nevyhýbáme, naopak. O Danielu Dvořákovi, o Plachém a vůbec Národním divadle referujeme pravidelně a věcně kriticky. O Dvořákových postupech v pražském Národním divadle jsem psal jako první. I Divadelní noviny mají internetovou podobu, kde je možné diskutovat, neschováváme se ani za papír tištěných novin, ani za anonymy v diskusích. A nepomlouváme.

   1. Vždycky reaguji adekvátně tomu, na co reaguji. Pokud někdo z diskutujících, kdo je činným umělcem nebo se v daném oboru pohybuje jako profesionál, píše bezostyšně nepravdy a lži, pomlouvá nebo si vymýšlí a ještě je úporně obhajuje (před časem třeba pan Kolář, pan Herman, nyní třeba paní Zerhauová) reaguji na to rázně věcně. Na lži, smyšlenky, polopravdy se musí reagovat jedině tak, aby daný sílu té reakce pocítil. Co by mi bylo platné napsat třeba milá paní Zerhauová, nemýlíte se náhodou trochu v tom obviňování, že ředitel Dvořák nutil podřízené za erární peníze vyrábět dekorace pro svou svatbu? Můžete to doložit? Nebo milý pane Koláři, proč píšete, že máte s Národním divadlem potažmo Státní operou Praha jen nezjištné úmysly, když jste podílníkem firmy, která má internetové stránky na prodej vstupenek a klamavě uvádí v omyl návštěvníka těchto stránek tím, že se tváří jako originální web ND? Jaká myslíte, že by byla reakce?

    Jakou použít metodiku na toho, který bezostyšně, leč slušně lže či pomlouvá, aby byla nastolena objektivita a povědomí o skutečném stavu věcí tak, aby se těm slušným lhářům zabránilo ve vršení dalších lží v takovýchto internetových diskusích?

    Vězte milý Aresi, že mezi hudebníky a umělci a potentáty pohybujícími se ve avětě opery a vážné hudby jsou jen ti stejní lidé, jací jsou i jinde ve většinové společnosti. octiví a i nepoctiví, kvalitní a morální i nemorální, prospěcháři a pracovití, zájmové skupiny lidí co chtějí dosáhnout svého a nejde jim o nezjištné blaho kultury…Takže někteří z této skupiny využívají jakoukoliv příležitost ve svůj prosěch a šíří lži, pomluvy a nekalé věci zejména na Facebooku a internetu, kde si myslí, že nepolapitelně. Bojovat proti nim musíte jejich zbraněmi. Pokud použijete pádný argument většinou trefíte do černého a tito lidé si uvědomí, že boj se má vést čestně a ne na základě nepravd, smyšlenek a výmyslů a ne využívat internetu jako prostředku k pomlouvačnému boji.

    Protože se pohybuju v kultuře a ty lidi (ač pod přezdívkami schované) mnohdy velmi dobře znám, je mi z nich špatně, jak jsou bezostyšní a myslí si, že bojovat za svůj názor lze na internetu nepravdami, pomluvami a házením špíny na druhé. Když pak někdo vytáhne tu jejich špínu, velmi se diví a chtějí korektnost, předtím ji ale nepoužívali…

Napsat komentář