Daniel Dvořák se žení

V brněnském Národním divadle se v posledních hodinách prakticky o ničem jiném snad ani nemluví:

Čas a místo děje: Druhý červen, augustiniánské opatství na Starém Brně.
Obsah děje: Ředitel Národního divadla Brno Daniel Dvořák se ožení a zároveň pokřtí svého dosud nemanželského syna
Protagonisté: ženich Daniel Dvořák, nevěsta Monika Troníčková, celebrující opat Martinec, na varhany hrající Caspar Richter, o proslov se starající brněnský primátor Roman Onderka

Tady jsou podrobnosti, které už několik hodin kolují na internetu: 


Mohlo by vás zajímat


28
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Boris Klepal

Hospodaření ND Brno vyšetřuje kriminální policie, řediteli na svatbě za odměnu promluví primátor města.

Kontaktní osoba s emailem @ndbrno.cz svou práci pro svatbu jistě nevykonává v pracovní době ani za veřejné peníze.

Redakce nechává vše zcela bezpohlavně bez reakce – tomu říkám tnout do živého. Vedle společenské rubriky navrhuji zavést ještě černou kroniku, soudničky a dívčí romány na pokračování.

Dan

Pane Klepale, tak nám něco napiště vy, když o tom toho tolik víte:-) Já jsem si to přečetl s nadhledem a humorem a nevím, jestli svatba kohosi je důvodem na sáhodlouhý politický rozbor. Pokud ale máte nějaká zajímavá a OVĚŘENÁ fakta, která se profesního života D. Dvořáka týkají, napište článek. Jinak rubrika se jmenuje z kuloárů :-) Stále a stále mě fascinují lidé typu pana Klepala :-) Podobného ražení je ještě jeden nejmenovaný občasný pisatel komentářů. Ten má pro změnu blog na iDnes a publikuje své názory tam. Pravda často smyšlenky a polopravdy, ale píše je na své a za… Číst vice »

jaja

No to jsme radi ze vime, ze se pan Dvorak ozenil a od svych poddanych si vyzadal potvrzeni, ze vsechno pro nej delaji z lasky a z kamaradstvi.
Jeste nejake zpravy z Brna?

HanaS

Pane Klepale
tolik zloby, nenávisti, ale i závisti, co i tady už po několikáté předvádíte, se hned tak nevidí. Kolik jste toho Vy sám napsal jako brněnský spolupracovník do Hudebních rozhledů o Danielovi Dvořákovi za tu dobu, co je Brně? Vůbec nic. O ředitelování Dvořáka a problémech v Brně jsem toho přitom na tomhle serveru četla už tolik, že mně to už jednu chvíli začalo lézt krkem. A to zdůrazňuju, že Dvořáka nemusím. Zamyslete se hlavně sám nad sebou, pane Klepale. Už se těším v nejbližším čísle Hudebních rozhledů na Váš článek o ředitelování Daniela Dvořáka:-)

zerhauova

No na FB se například píse, ze si nechává vyrábět Daniel Samsobe Dvorak ty zmiňované ctnosti z divadelních materialu a dělají to v pracovni době zaměstnanci pod pohrůžkou vyhazovu. Tak nevím, Dane, jestli je to zrovna o.k. No a když tak po nasem nesestrelitelnem řediteli touzite, vemte si ho zpět. Vězte, ze se v krnenskem divadle ii celem Krne všem uleví.

Dan

A co vy paní Zerhauová, co vy kdybyste přišla o peníze, které vám vesele tečou z ND Brno, o úlevy a pořádání vašich akcí za hubičku v prostorách divadla? Co kdybyste už jenom zpívala a dostávala za to mrzký divadelní plat. Nebo kdyby vás za to, jak špiníte tuhle instituci a vynášíte z nís tejné doměnky a drby a polopravdy, jako jste tady napsala rovnou vyhodili?To by bylo něco! Vzpamatujte se vy papírový amatérští bojovníci! Přestaňte bojovat takhle trapně, jak bojujete. Já být ředitelem Dvořákem, tak vás na hodinu vyhodím, za to, co jako zaměstnankyně, která navíc vesele tyje z… Číst vice »

zerhauova

Mily Dane, lžete! A kdo ví, co jste za Dana, když nejste schopen napsat cele jméno.

Dan

Ale ale, lžete tady i na Facebooku hlavně vy :-) hvězdo Brněnské opery. Kdybyste měla alespoň tolik mozkových buněk, co máte hlasivek, bojovala byste inteligentně. Inu zlato v hrdle neznamená automaticky i příslušnou dávku propojených synapsí. Opravdu se nebojíte, že vás vyrazí za ty snůšky pomluv, výmyslů a drbů, které dotváříte spolu se svými kolegy a vynášíte ven z divadla a pak ještě pod svým jménem (svatá ty prostoto!) publikujete na Facebooku? Nedivil bych se tomu :-)

Janci

to Dan: všeho dočasu, však se nenadarmo říká dočkej času… Paní zpěvačka si toto zřejmě moc neuvědomuje, ale stačí si pořádně přečíst pracovní smlouvu a nový zákoník práce :-) Loajalita k zaměstnavateli asi u divadla neplatí, zato je stejně jako v jiných rzumných institucích zakotvená ve smlouvě. Inu divadelníci jsou tak trochu podivíni.

jarda

Loajalitu k zaměstnavateli může mít jen zaměstnanec, který si svého nadřízeného váží. Né tak u takového cara diktátora, který na své mužiky kašle a vůbec mu na nich nezáleží.

Vojtěch Jouza

jestli nebudou tyto komentáře anonyma Dana smazány jako urážlivé, nebudu už Operu plus číst. Jsem zhnusen…

Richard

Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu. Přesně tenhle princip platí i tady. Nenamlouvejte si, že lidé od kumštu nebo ti, co k němu mají blízko, jsou lepší, kultivovanější, než zbytek společnosti. Jací jsme je tu naprosto přesně vidět. Každému měříme jiným metrem, druhé kritizujeme ale sami si nevidíme na špičku vlastního nosu, jsme nepřející, druhé poučujeme co by měli ale sami neuděláme nic, pomlouváme a šíříme blbou náladu, urážíme a neumíme debatovat atd atd. Tohle nikdo nepředělá. Nezbývá, než si nic nenamlouvat a brát realitu u nás takovou jaká je. Tím, že budete zavírat oči, ničemu nepomůžete. Každý by… Číst vice »

jarda

Jitko, co když Dan je sám DANiel sámsobě Dvořák??????

Dan

To jo a vzkazuje zpěvačce Zerhauové, aby si dala bacha, že ji může dát za její nevhodné chování výpověď :-) I vy Brněnští bojovníci :-) :-) Teorie, samá voda :-)

H

Faktická poznámka pro ty, kteří chtějí vědět ještě ještě víc:

Chrám NANEBEVSTOUPENÍ PANNY MARIE v Brně neexistuje, jedná se o baziliku Nanebevzetí Panny Marie …

zerhauova

A loajalitu cítit k chlapovi, který chtěl zrušit operu, které je sam ředitelem, opravdu nemohu.

Johanka

P. Dvořák jen reagoval na snížení dotací od magistrátu o 20%.Ale to byla jedna z variant,další byl úvěr. Byl to jen argument na nesmyslné snížení dotací a jak je vidět,že úspěšný i díky petice za záchranu opery,kdy se rozhýbali i příznivci kultury. Přestože magistrát svůj záměr přehodnotil,tak stále někteří zaměstnanci vynáší polopravdy a infomace z divadla,které se mají hlavně řešit uvnitř instituce,tak jak to dělá šéfka opery paní Blahová. Vesměs všechna divadla hospodaří s menším či větším deficitem.Tak buďte rádi, že vám magistrát peníze na konci roku dorovnal. Někde tak neučinil a divadla bojují o přežití. Nejsem fanynka p. Dvořáka,ale… Číst vice »

Janci

Tak nevím, jestli je to zloba nebo nenávist, tak silně to nevnímám. Rozhodně si tenhle brněnský grafik hrající si na kritika v Rozhledech nemůže dopřát nic a nikoho kritizovat protože tam diksuse prostě není možná. Ony vůbec HR a Harmonie i Divadlení noviny pod vlivem přísunu peněz z grantů raději nepíší nic kontroverzního. Co kdyby kohoutky vyschly a Stehlík, Jarolímková i Hermann přišli o rentu na důchod, kterou si tvoří z grantů :-)

HanaS

Granty jsou ale přece taky z našich daní. A to platíme proto, aby se médiím zavřela ústa? No to snad ne.

Josef Herman

Prosím nekomolte jména – jmenuji se Josef Herman. V Divadelních novinách se kontroverzím nevyhýbáme, naopak. O Danielu Dvořákovi, o Plachém a vůbec Národním divadle referujeme pravidelně a věcně kriticky. O Dvořákových postupech v pražském Národním divadle jsem psal jako první. I Divadelní noviny mají internetovou podobu, kde je možné diskutovat, neschováváme se ani za papír tištěných novin, ani za anonymy v diskusích. A nepomlouváme.

zerhauova

Janči, paní zpěvačka si to moc dobře uvědomuje,ale říká a píse , co si mysli. Pokud bude víc takových, třeba tu nebude takový morální bahno. No a když ji vyhodí, taky se svět nezboří.

shimo

Vazena pani Zerhauova,
hluboce si vazim vasich nazoru i Vaseho postoje v teto konkretni situaci.
Pokud by nejaky divadelni “reditel” vyhodil zpevacku Vaseho formatu, bude to jen a jen jeho chyba, protoze nepochybuji o tom, ze byste se dokazala uzivit i bez staleho angazma.

Dan

Vida jedna svatba a celá naše brněnská militantní stínová operní liga se pustila do bulváru :-) Skoro větší ohlas, než když si Havel Dášu Veškrnovou bral.

Ares

Není to prvně, kdy reagujete nekultivovaně a je mi to líto. Občas jsem měl dojem, že se v kultuře a kulturnosti orientujete. Tím co jste napsal se sám pasujete na bahnitý terén.

Dan

Vždycky reaguji adekvátně tomu, na co reaguji. Pokud někdo z diskutujících, kdo je činným umělcem nebo se v daném oboru pohybuje jako profesionál, píše bezostyšně nepravdy a lži, pomlouvá nebo si vymýšlí a ještě je úporně obhajuje (před časem třeba pan Kolář, pan Herman, nyní třeba paní Zerhauová) reaguji na to rázně věcně. Na lži, smyšlenky, polopravdy se musí reagovat jedině tak, aby daný sílu té reakce pocítil. Co by mi bylo platné napsat třeba milá paní Zerhauová, nemýlíte se náhodou trochu v tom obviňování, že ředitel Dvořák nutil podřízené za erární peníze vyrábět dekorace pro svou svatbu? Můžete to… Číst vice »

Ares

Dobrá. Vzhledme k tomu, že jsem Ares, tak pro to musím mít pochopení. :-)

V.T. Slajer

Lidi, zatimco zenich a nevesta si zpivaji tak vy se tady hadate – stoji vam to za to?