Daria Klimentová už brzy v Praze – možná naposledy

Podrobnosti březnového pražského Gala české primabaleriny Darii Klimentové, první sólistky světově proslulého English National Ballet, teď oznámilo pražské Národní divadlo.
Daria Klimentová vystoupí na naší první scéně dva dny po sobě, 10. a 11.března 2010, společně se svými hosty. Na jejich seznamu jsou samí špičkoví tanečníci: Herman Cornejo (Principal dancer, American Ballet Theatre), Natalia Domracheva (Principal dancer, Kiev National Ballet), James Forbat (Soloist, English National Ballet, Maria Kochetkova (Principal dancer, San Francisco Ballet), Maria Lindqvist (Principal dancer, Royal Swedish Ballet), Vadim Muntagirov (First Soloist, English National Ballet), Adela Ramirez (First Soloist, English National Ballet), Daniil Simkin (Principal dancer, American Ballet Theatre), Tamás Solymosi (Principal dancer, National Ballet Budapest), Erina Takahashi (Principal dancer, English National Ballet), Jan-Erik Wikström (Principal dancer, Royal Swedish Ballet) či Friedemann Vogel (Principal dancer, Stuttgarter Ballett). Již podle tohoto výčtu je rozhodně se na co těšit. Například taneční pár, tvořený posledně jmenovaným sólistou a Dariou Klimentovou, je přirovnáván k legendární dvojici Margot Fontaine – Rudolf Nurejev.

Manon (Friedemann Vogel, Daria Klimentová – foto P. Lapetra)

Také brilantní sólista Jan-Erik Wikström z Královského švédského baletu vystupoval s Dariou Klimentovou úspěšně vystupoval po celém světě. Christopher Hampson, choreograf, jehož díla jsou uváděna mnoha prestižními soubory, vytvořil pro oba tanečníky choreografii, speciálně určenou pro tento pražský galavečer. Hvězda newyorského divadla American Ballet Theatre Daniil Simkin vystoupí s Marií Kochetkovou, první sólistkou souboru San Francisco Ballet. Herman Cornejo, hvězda newyorského American Ballet Theatre, zatančí choreografii Duch růže s kouzelnou mladou sólistkou z English National Ballet Adelou Ramirez. Ta se představí také po boku svého partnera Jamese Forbata za klavírního doprovodu vynikajícího Jonathana Stilla.

Konání svého pražského březnového Gala (které současně bude jejím tisícím “odtančeným” představením) ohlásila Daria Klimentová poprvé veřejně v Česku v exkluzivním rozhovor pro náš web, pořízeném loni během léta (rozhovor najdete zde). Už v tomto rozhovoru primabalerina naznačila, že by mohlo jít o její rozloučení s českým publikem před ukončením kariéry. Také pražské Národní divadlo teď v tiskové zprávě uvedlo, že “pro fanoušky Darii Klimentové to je pravděpodobně jedna z posledních příležitostí vidět tančit tuto primabalerínu v Praze”. Nenechte si tuto příležitost ujít!

foto Herbert Slavík

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář