Dirigent Jakub Hrůša postoupil do finále International Classical Music Awards

Český dirigent byl v semifinále nominován v kategorii Symfonická hudba dokonce třikrát. Nyní jedna z jeho nahrávek skutečně postoupila dále do finále. Celkové výsledky o absolutních vítězích se dozvíme 18. ledna příštího roku.

Jakub Hrůša (zdroj Bamberger Symphoniker)
Jakub Hrůša (zdroj Bamberger Symphoniker)

Jakub Hrůša se probojoval s nahrávkou pořízenou u společnosti Deutsche Grammophon do nejužšího finále soutěže ICMA. CD obsahuje Symfonii č. 1 E dur Hanse Rotta a Mahlerovu skladbu “Blumine” (ta původně sloužila v Symfonii č. 1 D dur jako druhá věta) a Brucknerovo Symfonické preludium.

Radost z postupu do finále je o to větší, že Jakub Hrůša si v této kategorii odnesl ocenění už v loňském roce, a to za nahrávku Brucknerovy 4. symfonie, kterou pořídil ve spolupráci s Bamberskými symfoniky u společnosti Accentus Music.

Kromě nahrávky Deutsche Grammophone byly letos pro semifinále nominované v totožné kategorii Symfonická hudba i dvě nahrávky, kterými uzavírají Bamberští symfonikové nahrávací cyklus Brahms-Dvořák, který vydávali u společnosti Tudor.

Čeští posluchači mají tento týden také možnost navštívit koncerty České filharmonie řízené Jakubem Hrůšou. Ve dnech od 14. do 16. prosince 2022 v pražském Rudolfinu uvede kromě Sinfonietty Leoše Janáčka premiérově také Sedmou symfonii Jaroslava Krčka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments