Zemlinského kvarteto uzavře letošní sérii 4plus s violistou Radimem Sedmidubským

Koncertní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto v Městské knihovně, vyvrcholí ve středu 14. prosince 2022, kdy hudebníci uvedou závěrečný koncert. V pátém a pro letošní rok posledním večeru se Zemlinskými vystoupí violista Radim Sedmidubský.
Zemlinského kvarteto (zdroj Zemlinského kvarteto, foto Ilona Sochorová)
Zemlinského kvarteto (zdroj Zemlinského kvarteto, foto Ilona Sochorová)

„V tomto krásném předvánočním termínu zazní hned dva violové kvintety – nepříliš hraný, ale nádherný kvintet Ludwiga van Beethovena op. 29, a fragment violového kvintetu Alexandera Zemlinského,” říká Petr Holman, violista Zemlinského kvarteta, jenž je hlavním organizátorem série. „K provedení těchto kvintetů jsme přizvali vynikajícího českého violistu, zakladatele Škampova kvarteta a profesora Pražské konzervatoře Radima Sedmidubského.”

„Tento koncert a celý letošní ročník série 4plus pak uzavře Zemlinského první smyčcový kvartet, čtyřvěté romantické dílo, které svou kvalitou snad předčí i kvartety jednoho ze Zemlinského učitelů – Johannesa Brahmse. Tím dokončíme myšlenku, která tento ročník provázela – provést autorovy kompletní smyčcové kvartety,” vysvětluje Holman. „Na koncertě též představíme program dalšího ročníku 4plus 2023, a po koncertě zveme všechny posluchače na předvánoční sklenku vína a něco malého k zakousnutí.”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments