Dirigent Riccardo Muti otevře tradiční festival v Ravenně

Věhlasný italský dirigent Riccardo Muti příští měsíc otevře tradiční hudební a divadelní festival v severoitalské Ravenně. Podle pořadatelů to bude první živý koncert klasické hudby od té doby, co země v rámci snahy zamezit šíření koronaviru zavedla přísná karanténní opatření. Informovala o tom dnes agentura AP.
Riccardo Muti (zdroj Ravenna Festival)

Italská vláda povolila koncerty a další živá vystoupení od 15. června 2020, kdy většina divadel omezuje program a prostor naopak dostávají venkovní festivaly. Například proslulý milánský operní dům La Scala otevře až v září, na zahajovacím koncertě má zaznít Requiem od Giuseppe Verdiho. Některé festivaly klasické hudby však letošní ročníky zrušily ještě před oznámením data, od kterého se podobné akce budou moci konat.

Festival v Ravenně začne 21. června, 78letý Riccardo Muti bude dirigovat mládežnický Orchestr Luigiho Cherubiniho, ve kterém se představí talenty mladší 20 let. V hledišti zřízeném v pevnosti z 15. století si hudbu poslechne pouze 250 lidí, kteří musí mít povinně roušky a dodržovat rozestupy. Doporučenou vzdálenost mezi sebou budou udržovat i vystupující na pódiu, kteří budou sedět minimálně metr od sebe. Metr a půl až dva metry od sebe musí sedět hráči na dechové nástroje.

Festival, který letos vstupuje do 30. jubilejního ročníku, představí v průběhu měsíce 40 koncertů a dalších vystoupení, které kvůli limitovanému počtu návštěvníků bude vysílat také na internetu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky