Dirigent Riccardo Muti otevře tradiční festival v Ravenně

Věhlasný italský dirigent Riccardo Muti příští měsíc otevře tradiční hudební a divadelní festival v severoitalské Ravenně. Podle pořadatelů to bude první živý koncert klasické hudby od té doby, co země v rámci snahy zamezit šíření koronaviru zavedla přísná karanténní opatření. Informovala o tom dnes agentura AP.
Riccardo Muti (zdroj Ravenna Festival)

Italská vláda povolila koncerty a další živá vystoupení od 15. června 2020, kdy většina divadel omezuje program a prostor naopak dostávají venkovní festivaly. Například proslulý milánský operní dům La Scala otevře až v září, na zahajovacím koncertě má zaznít Requiem od Giuseppe Verdiho. Některé festivaly klasické hudby však letošní ročníky zrušily ještě před oznámením data, od kterého se podobné akce budou moci konat.

Festival v Ravenně začne 21. června, 78letý Riccardo Muti bude dirigovat mládežnický Orchestr Luigiho Cherubiniho, ve kterém se představí talenty mladší 20 let. V hledišti zřízeném v pevnosti z 15. století si hudbu poslechne pouze 250 lidí, kteří musí mít povinně roušky a dodržovat rozestupy. Doporučenou vzdálenost mezi sebou budou udržovat i vystupující na pódiu, kteří budou sedět minimálně metr od sebe. Metr a půl až dva metry od sebe musí sedět hráči na dechové nástroje.

Festival, který letos vstupuje do 30. jubilejního ročníku, představí v průběhu měsíce 40 koncertů a dalších vystoupení, které kvůli limitovanému počtu návštěvníků bude vysílat také na internetu.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na