Divadlo F. X. Šaldy potřebuje finanční podporu, přichází s crowdfundingovou kampaní

V době, která je obecně pro kulturní instituce velmi složitá, přichází Divadlo F. X. Šaldy v Liberci s netradiční formou crowdfundingové kampaně pro získání financí od drobných dárců. Smyslem této akce je prodej darovacích certifikátů "Opravdový dar". Slouží na konkrétní účel podpory provozu divadla a zároveň nabízí netradiční dárek pro vaše blízké.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Opravdový dar (zdroj DFXŠ)

Potenciální sponzor si tak může vybrat, zda přispěje např. na divadelní kostým, struny pro smyčcové nástroje, divadelní paruku, některé jevištní rekvizity, dekorativní kosmetiku, baletní špičky, nebo i žárovky pro hlediště, či „1 km nití pro divadelní krejčovnu“.

Každý darovací certifikát umožňuje nahlédnout do tajů divadelního provozu. Dozvíte se například, kolik baletní soubor za rok spotřebuje baletní obuvi, kolik kilometrů nití je potřeba na ušití jednoho kostýmu, kolik strun spotřebují smyčcové nástroje za rok, jak dlouho trvá výroba jedné divadelní paruky nebo jaká je nejkurióznější rekvizita pro inscenaci, či kolik je potřeba žárovek na rozsvícení Šaldova divadla.

V nabídce jsou darovací certifikáty v hodnotě 150 Kč, 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 3000 Kč. Zakoupit je můžete v na podkladě divadla nebo v oddělení předplatného. Nákupem certifikátu podpoříte nejen své oblíbené divadlo, ale obdarujete i budoucí generace. Divadlo můžete také podpořit nákupem předplatného, dárkových poukazů, nebo zaplacením dobrovolného vstupného za zhlédnutí online programu jednotlivých souborů na Facebookovém profilu, Instagramu, YouTube kanálu nebo webových stránkách divadla. V nejbližší době mohou diváci vidět 27. prosince online záznam tanečního představení Vánoční koleda a 30. prosince drama Mikve.

4 2 votes
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments