Divadlo Josefa Kajetána Tyla ruší desítky představení

Divadlo Josefa Kajetána Tyla ruší kvůli vládnímu nařízení omezujícímu veřejné produkce, při kterých se převážně zpívá, desítky představení. Od 5. do 18. října neodehraje žádnou operu ani muzikál.
Divadlo J. K. Tyla Plzeň (foto Michal Novák)

Omezení se dotkne standardních repríz, speciálního koncertu Jsme muzikál! 70 a premiéry Janáčkovy mistrovské opery Věc Makropulos. Každý má svou pravdu, řekla mluvčí divadla Martina Drbušková.

„I přes veškerou snahu se divadlu podařilo najít náhradní termín pouze pro premiéru opery Věc Makropulos, jenž byl nyní stanoven na 7. listopadu, a koncert Jsme muzikál! 70, který by se měl odehrát v novém termínu 1. listopadu od 14:00, tedy ve stejný den, na který je od 19:00 již naplánovaná jeho třetí a zároveň poslední repríza,“ uvedla mluvčí.

„Především je nám líto, že zklameme naše věrné diváky, kteří již přes několikáté přeložení termínů a nepříznivou situaci stále plní naše hlediště a vyjadřují nám tak podporu. Bohužel vzhledem k jarnímu uzavření divadel a přesouvání desítek a desítek repríz nemáme v našem hracím plánu žádné možnosti, kam neodehraná představení znovu přesunout,“ uvedl ředitel divadla Martin Otava. „V tuto chvíli už víme, že budeme vracet více než 6350 vstupenek v hodnotě asi 2.111.000 korun,“ doplnil.

Divadlo už na jaře při úplném uzavření neodehrálo mnoho představení, včetně řady premiér. Po uvolnění opatření zahájilo sezonu už v polovině srpna a uvedlo některé odložené premiéry z jara.

Přerušena bude i činnost divadelních občerstvení, přestávky při představení však zůstávají zachovány. Hlediště jsou pravidelně dezinfikována. V divadlech stále platí povinnost nosit roušky, které je možné zakoupit v divadelních pokladnách. Vstupenky na zrušená představení mohou diváci vracet v místě nákupu od 19. října do 27. listopadu. Abonenti mají možnost si vracené vstupné odečíst z ceny nového předplatného na rok 2021 při jeho nákupu od 26. října v pokladně předprodeje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments