Dnes odstartoval prodej vstupenek na Klavírní festival Rudolfa Firkušného

Již jedenáctý ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného přivítá od 4. do 9. listopadu 2023 pětici světových a dva domácí klavíristy na pěti koncertech ve Dvořákově síni Rudolfina a jednom v Sále Bohuslava Martinů na HAMU.
Lucas & Arthur Jussen (foto Marco Borggreve)
Lucas & Arthur Jussen (foto Marco Borggreve)

Klavírní festival Rudolfa Firkušného otevřou nizozemští bratři Lucas & Arthur Jussen s programem od Mozarta, Schuberta, Ravela a Stravinského, pokaždé s repertoárem pro dva klavíry. Po pěti letech se na festival vrací klavírista s polsko-maďarskými kořeny Piotr Anderszewski, aby představil díla Karola Szymanowského a Bély Bartóka orámovaná Bachem ve francouzském stylu. Po svém pražskojarním vystoupení před dvěma lety zamíří na Firkušného festival klavírista Denis Kožuchin s programem nazvaným Ďábelské a božské, jenž kombinuje díla Franze Liszta a Györgye Ligetiho.

Domácí klavírní interpretaci budou reprezentovat Ivan a Lukáš Klánští, kdy první polovina večera bude patřit Ivanu Klánskému a hudbě Ludwiga van Beethovena, po přestávce předvedou otec a syn čtyřručně Dvořákovy Slovanské tance. Novinkou v roce 2023 bude koncert věnovaný mladým talentům. V Praze vystoupí 32letá Anna Geniušene, ruská klavíristka žijící v Litvě, která loni získala 2. cenu na Van Cliburnově soutěži v americkém Texasu. Festival se tímto připojuje k projektu Koncertní sítě vítězů soutěží Steinway, do které je celosvětově zapojeno na šedesát interpretačních soutěží a festivalů.

Prodej vstupenek na Klavírní festival Rudolfa Firkušného začíná 3. května. V průběhu prvních devíti dnů prodeje získají posluchači vstupenky v jakékoliv cenové kategorii se zvýhodněním 20 %.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments