Dnes se uskuteční letní open air Rusalka v parku

V areálu středočeského zámku Liteň se dnes uskuteční letní open air Rusalka v parku. Jde o součást 10. ročníku Festivalu Jarmily Novotné. Koncertní provedení nejznámějších částí opery Antonína Dvořáka přivede na pódium v zámeckém parku významné české interprety. Protagonistkou a představitelkou Rusalky bude sopranistka Kateřina Kněžíková. Společně s ní zazpívá tenorista Richard Samek v roli Prince. Koncert se uskuteční za každého počasí.
Scéna pro Rusalku v parku (zdroj Festival Jarmily Novotné)
Scéna pro Rusalku v parku (zdroj Festival Jarmily Novotné)

Jako Vodník se představí basista Jan Martiník, Jana Kurucová vystoupí v roli Cizí kněžny a Ježibaby a v rolích Žínek pak absolventky Interpretačních kurzů v Litni. Pěvce doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Roberta Jindry. O režijní pojetí s multimediální produkcí se postará tandem bratrů Cabanů. Představení podpoří kreace tanečníků na různých místech parku.

“Letošní ročník jsme se rozhodli pojmout jako velké poděkování všem osobnostem, umělcům, institucím a návštěvníkům, kteří se s námi za těch deset let podíleli na vytváření festivalu, kteří nás podpořili, pomohli nebo jen navštívili. Velká scéna, symfonický orchestr, nejlepší čeští operní pěvci v kulisách krásného liteňského parku mezi vzrostlými stromy a v blízkosti jezírka, to vše je pro Rusalku jak stvořené,” uvedla ředitelka festivalu a neziskové organizace Zámek Liteň Ivana Leidlová. Část výtěžku ze vstupného poputuje na opravu oranžerie – kulturní památky v zámeckém areálu v Litni.

Nezisková organizace Zámek Liteň založená na počátku roku 2012 si dala za cíl obnovit a pozvednout jméno a odkaz světoznámé pěvkyně Jarmily Novotné a českého šlechtického rodu Daubků. Zámek Liteň organizuje multižánrový Festival Jarmily Novotné, vytvořil a pečuje o muzejní sbírku, podporuje a iniciuje vznik nových autorských počinů, podporuje mladé umělce a obnovuje kulturní památky v areálu zámku.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments