Severočeské divadlo zahajuje novou sezonu operou Aida

Severočeské divadlo opery a baletu zahajuje novou sezonu operou Aida. Se zpožděním odehraje několik slíbených premiér. Připraveny jsou i koncerty a pohádky pro nejmenší návštěvníky.

Severočeské divadlo, Aida (zdroj Severočeské divadlo )
Severočeské divadlo, Aida (zdroj Severočeské divadlo )

Severočeské divadlo odehrálo v letních měsících cyklus promenádních koncertů. Program byl sestaven z populárních melodií s orchestrem a baletem, ale též z operních hitů se sborem. Pokud bylo špatné počasí, hrálo se u hlavního vchodu do divadla pod střechou.

V minulé sezoně se několik koncertů přenášelo online. „Snažili jsme se být stále s naším divákem,“ uvedla mluvčí divadla Alena Vaicová. Většinu akcí muselo divadlo zrušit. Neodehraná představení pro všechny abonentní skupiny budou zařazena do programu během podzimu, program dostanou předplatitelé poštou předem.

V neděli 29. srpna v 17:00 hodin zahájí divadlo další sezonu operou Aida. Drama lásky egyptského vojevůdce Radamese a otrokyně Aidy, ve kterém se cizokrajná melodika mísí s hudbou typicky italskou. Mezi nejznámější melodie Aidy patří slavný Triumfální pochod. Roli Aidy zpívá Valeria Vaigantová, Amneris Eliška Weissová, vojevůdce Radames je Nikolaj Višňakov, jako Amonasro vystoupí Richard Haan. Hraje orchestr pod taktovkou Milana Kaňáka, dále účinkuje sbor a balet.

Těšit se mohou diváci na již slíbené premiéry, například operu Richarda Wagnera Tristan a Isolda, operetu Čardášová princezna či Baletní triptych. Jsou připraveny též činoherní představení, koncerty a pohádky. Hrad Střekov se 3. září stane kulisou opery Libuše v podání Severočeského divadla v hlavní roli s Evou Urbanovou.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments