Dnešní Večer pro krále zakončí rekordně úspěšný 20. ročník Letních slavností staré hudby

Už dvě desetiletí jsou Letní slavnosti staré hudby dominantou pražské letní kulturní scény. Dnes se letošní jubilejní ročník slavnostně uzavře velkolepým programem v Dvořákově síni Rudolfina.
Večer pro krále (zdroj LSSH)

Komponovaný večer složený z nejkrásnějších árií a instrumentálních kusů z francouzských barokních oper navodí atmosféru hudbymilovného prostředí u královského dvora ve Versailles v 18. století. V programu s názvem Večer pro krále se představí špičková britská sopranistka Katherine Watson, která při této příležitosti vystoupí v České republice poprvé. Pěveckým partnerem jí bude skvělý francouzský tenorista Mathias Vidal (původně avizovaný Reinoud Van Mechelen je zdravotně indisponován). Dvojici pěveckých protagonistů bude na jevišti provázet duo tanečních sólistů z francouzského souboru Les Cavatines: Anna Chirescu a Artur Zakirov, kteří se představí v choreografii Natalie van Parys. O hudební doprovod se postará tuzemské Collegium Marianum pod vedením Jany Semerádové.

Ředitelka Letních slavností staré hudby Josefína Knoblochová shrnuje vývoj festivalu průběh 20. ročníku takto: „Letní slavnosti staré hudby jsou již dlouho stálicí na české i mezinárodní hudební scéně. Letošní jubilejní ročník svou úspěšností zatím předčí veškerá naše očekávání. Všechny koncerty byly do posledního místa zaplněny, velký zájem vzbudila také víkendová doprovodná akce festivalu ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně, Commedia dell’arte, kde si hosté měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet kroky a skoky typické pro italské renesanční tance. Kouzlo dobového tance se bude prolínat i programem závěrečného koncertu v Rudolfinu, který jistě bude důstojnou tečkou za prvním dvacetiletím festivalu. Nezbývá než si přát, aby přízeň publika a šťastná ruka ve volbě programů, interpretů i koncertních míst provázela festival i v budoucnosti.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments