Drážďany odtajnily své nové operní a baletní plány

Verdiho Maškarní ples, Händlova Alcina, Bergova Lulu či Weinbergerův Švanda dudák jsou mezi osmi premiérami nové sezony, jejíž podrobný program právě teď zveřejnila Semperova opera v Drážďanech. Známy jsou i nejnovější plány tamního baletního souboru, v nichž figurují například i Balanchinovy Drahokamy. Dohromady bude mít divadlo na repertoáru v sezoně 2011-2012 28 operních a 9 baletních titulů.


První operní novinka příští sezony se objeví už v září. Verdiho Maškarní ples v Drážďanech hudebně nastuduje Carlo Mantanaro, v hlavních rolích se představí Wookyung Kim, resp. Giorgio Berrugi, Marco Vratogna, Marjorie Owens a Tichina Vaughin, režií byla pověřena Elisabeth Stöppler.

Händelovu Alcinu připraví na říjen dirigent Rainer Mühlbach a režisér Jan Philipp Gloger, v obsazení figurují například Amanda Majeski, Barbara Senator, Nadja Mchantaf a Christa Mayer.

Cornelius Meister za hudební nastudování a Stefan Herheim za režijní budou podepsání pod únorovou premiérou Bergovy Lulu, v hlavní roli s Giselou Stille.

Nový Donizettiho Nápoj lásky se na drážďanském repertoáru objeví příští rok v dubnu, režisérem bude Michael Schulz, dirigentem Riccardo Frizza, Adinou Nadja Mchantaf, resp. Carolina Ullrich, Nemorinem Giorgio Berrugi, resp. Orlando Niz.

Také Weinbergerův Švanda dudák bude v saské metropoli uveden v jazykovém originále, tedy v češtině. Axel Köhler připraví premiéru režijně, hudebně Constantin Trinks. Švandou bude Christoph Pohl, Dorotkou Marjorie Owens, Babinským náš Ladislav Elgr.

Mozartův Titus je dalším novým drážďanským titulem v nastudování Tomáše Netopila, režii bude mít Bettina Bruinier. V titulní roli vystoupí Steve Davislim, v dalších pak Amanda Majerski, Elena Gorshunova, Anke Vondung, Stephanie Atanasov a Tilmann Rönnebeck.

Z dříve premiérovaných titulů se na repertoáru objeví Monteverdiho Korunovace Poppey, Rossiniho Lazebník sevillský, Mozartova Kouzelná flétna, Figarova svatba a Don Giovanni, Beethovenův Fidelio, Verdiho Trubadúr, Rigoletto a La traviata, Pucciniho Bohéma a Tosca, Humperdinckova operní pohádka Hänsel und Gretel, Wagnerův Lohengrin, Dvořákova Rusalka, Straussovo Capriccio a Salome, Hindemithův Cardillac, Weillova Street Scene, Heggieho Dead Man Walking a také Lehárova Veselá vdova.


Baletní soubor pro novou sezonu ohlásil Balanchinovy Drahokamy, Louskáčka (choreografie Aaron S.Watkin a Jason Beechey), pod dalším premiérovým večerem pak bude podepsán William Forsythe a závěrečná premiéra slibuje být poctou Les Ballets Russes, s choreografickým přispěním mimo jiné i našeho Jiřího Bubeníčka. Vedle Dresdner Ballettgala a večera mladých choreografů zůstává na repertoáru z dřívějška Balanchinova verze Delibesovy Coppélie a klasické nastudování Čajkovského Spící krasavice a Labutího jezera.

Novinky slibuje Semperova opera též na svojí studiové scéně, tradičně velmi bohatý bude i v příští sezoně koncertní program Sächsische Staatskapelle.

www.semperoper.de

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář